Ład w domu – kilka rad pomocnych w jego utrzymaniu

Utrzymanie porządku w mieszkaniu to ogromna sztuka. Wiele osób próbuje się tego nauczyć przez lata, a pomimo to rezultatów wciąż brakuje. A w końcu bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uznawane za bardzo poważną wadę i zwykle bardzo potępiane. Osoby, jakie nie umieją zachować porządku, są uważane za leniwe, źle zorganizowane, pozbawione poczucia estetycznego. Przy tak negatywnym podejściu dobrze więc jednakże nad sobą trochę popracować, aby nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.

telewizor
Napisał: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Jakich reguł warto więc przestrzegać, aby nasze mieszkanie wreszcie zaczęło wyglądać choć trochę lepiej? Przede wszystkim poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie pozwólmy, by wszystko było zrzucone na nas i wyłącznie na nas. Jeśli sprzątaniem będzie parała się wyłącznie jedna osoba, a pozostałe będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to efektów nie będzie niestety właściwie nigdy. Dokonajmy toteż podziału obowiązków i uwzględnijmy tutaj także najmłodszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od pierwszych lat orientują się one, jak trudne jest prowadzenie domu. Opracujmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, co dzień kto inny wyciera kurze lub odkurza. Takim sposobem nikt się nie przepracuje, mieszkanie natomiast i tak będzie wyglądało w miarę przyzwoicie. Ponadto postarajmy się, aby w naszym domu każdy przedmiot miał swoje własne miejsce. Wyróbmy potem w domownikach nawyk, aby zawsze odkładali to, co wzięli na te wyznaczone półki lub do konkretnych szuflad albo szafek. Niech na przykład czasopisma za każdym razem leżą w jednym miejscu i pamiętajmy, aby kłaść tam program tv. Tak samo jeżeli chodzi na przykład o pilota do telewizora lub też do DVD (Sprawdź najświeższy program TV).

Szukasz przykuwającego wzrok tekstu, który opisuje przydatne kwestie? Jeśli tak, to kliknij tutaj, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Naprawdę zalecamy ten artykuł (https://www.europell.pl/produkty/skora-samochodowa)!Sprawdź też

Naklejki na laptopa jedną z metod na zastosowanie fototapet przy wykonywaniu aranżacji wnętrza

naklejki na laptopa
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Lubisz niesztampowe pomysły na aranżację wnętrza? Zapewne słyszałeś o fototapetach, a możliwe, że nawet założyłeś takie w swoim domu. Powinieneś wiedzieć, iż fototapety mogą być stosowane nie tylko na ścianach czy panelach kuchennych, lecz także na naklejkach na laptopa. Dlaczego dobrze jest się w takie zaopatrzyć?

program tv
Źródło: pixabay.com
Są to niby niewielkie rzeczy, lecz szukanie takich drobnych przedmiotów może być niekiedy wyjątkowo irytujące. Zróbmy więc własne życie prostszym aniżeli do tej pory. Zachowania porządku można się oczywiście nauczyć. Trzeba jedynie włożyć w to odrobinę wysiłku, postarać się. Jest to jednakże umiejętność, jaka będzie dla nas istotna tak naprawdę do końca życia, z pewnością warto się zatem postarać, by ją nabyć. Gdy już wyrobimy sobie rozmaite związane z tym nawyki, to będzie nam się żyło znacznie łatwiej. Zresztą nie tylko nam, lecz także osobom w naszym otoczeniu.
22-12-29 07:31:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.