Na jakiej zasadzie działają wkłady w drukarkach laserowych?

Drukarka to jedno z najważniejszych urządzeń peryferyjnych, jakie używane jest w informatyce. Służy każdego dnia do drukowania dokumentów, postanowień czy też regulaminów. Wraz z postępem techniki powstają różne modele drukarek.
Najnowsza jest drukarka laserowa, która do poprawnego funkcjonowania wymaga tzw. tonerów.


lustrzanka
Napisał: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com


Zasada działania tonerów jest zupełnie odmienna, niż klasycznych kartridży z atramentem.

Ciekawisz się owym tematem? Czytaj zatem dalej skanowanie laserowe budynków o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Pomimo tego, że bywają one określane jako "suchy atrament". Podobnie jak kartridże, tonery to osobne elementy Drukarki oraz posiadają swą specyficzną budowę, jaka pozwala na nanoszenie na papier wydruków za pomocą metody cieplnej. Taka metoda stosowana jest w opisywanych drukarkach laserowych. Tonery są w praktyce wymieszanymi w odpowiednich proporcjach i większymi kulkami z żywicy termoplastycznej i mniejszymi kulkami szklanymi. Sam toner mieści się wewnątrz pojemnika.


nauka
Napisał: Technolux
Źródło: Technolux


Niewielkie drobiny tonera w sposób elektrostatyczny są przekładane wstępnie na bęben oraz papier, a potem wygrzane i sprasowane na papier. Przy pomocy tej technologii możliwe jest drukowanie projektów o bardzo wysokich rozdzielczościach, które dochodzą nawet do paru tys. punktów na cal. Tylko jeden toner mógłby starczyć na 1000 stron wydruku. Należałoby tu dodać, że są drukarki czarno-białe i w nich wykorzystywane są wyłącznie tonery czarne. W wypadku drukarek kolorowych, tonery posiadają cztery najważniejsze kolory CMYK. Wcześniej proszek tonerowy uzyskiwany był podczas procesu rozdrabniania, obecnie z kolei uzyskuje się go w wyniku procesu polimeryzacji cząstek sztucznych.
Znaczną zaletą nowszej techniki jest to, że cząsteczki są o wiele mniejsze, niż wcześniej oraz mają bardzo podobny wzajemnie kształt. A nie było to możliwe przy pomocy wcześniejszej metody rozdrabniania.
22-03-01 07:47:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.