Czy ilustracje są w mniejszym stopniu ważne niż tekst oraz czy mogłyby czegoś uczyć?

Jednym z niezawodnych rozwiązań na nauczenie swojego malucha zaradności, jest zaproponowanie jemu samodzielnego zapoznania się z jakąkolwiek publikacją poprzez pooglądanie zawartych w niej rysunków.


Tego typu ilustracje również opisują fabułę oraz są poniekąd początkowym krokiem do kontaktu małego odbiorcy ze sztuką.


Poza tym takie ilustracje niosą również inne zyski. Poza wspomnianą nauką samodzielności, posiadają też znaczny wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawę pamięci. Będąc z potomstwem na spacerze moglibyśmy porozmawiać z nim o kwestiach dotyczących poszczególnych bohaterów czy też o ich emocjach. To jak się czuli w jakiejś danej sytuacji, może być przydatne przy rozwijaniu się naszego dziecka. Moglibyśmy również wspomnieć o własnych emocjach, jeśli przeżywaliśmy wcześniej podobną sytuację co bohater z książki. Trzeba pamiętać, że ilustracje są równie ważne, co tekst. Jest to najprawdopodobniej pierwszy bardziej widoczny kontakt malucha ze sztuką.


Sprawdź też

Współczesne rozwiązania telekomunikacyjne szansą na zredukowanie kosztów i zwiększenie wydajności przedsiębiorstw

kobieta korzysta z konta internetowego
Napisał: Helen Penjam
Źródło: http://www.flickr.com
Innowacyjność w biznesie a jednocześnie uporczywe poszukiwanie możliwości obniżki wydatków to ostatnimi czasy najpopularniejszy temat, gdy musimy zmierzyć się z gospodarczym kryzysem.


oferta


Po pewnym czasie nasze dziecko zauważy również, że w różnych książeczkach to samo zwierzę może być przedstawione na wiele różnych sposobów.

Intrygują Cię opracowane tu artykuły? Jeżeli tak, to super - udostępniamy także dla Ciebie dostęp za darmo (https://notowaniagpw.pl/) do następnej witryny.

To z kolei może posiadać wpływ na wzmocnienie kreatywności i wyobraźni. Jeżeli nie mamy pewności, jakie książeczki podawać swojemu dziecku do czytania czy choćby oglądania rysunków, odpowiedź jest niezwykle łatwa: wszystkie. Co więcej każda kolejna książeczka powinna odróżniać się od wcześniejszej.


Do tego powinna być zbudowana według odmiennego schematu. Inna tematyka, inny autor, inny rysownik. Rzecz w tym, żeby potomstwo zaczęło poznawać różne tzw. języki plastyczne.
22-05-31 22:00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.