Bezustannie stawiasz sobie kolejne wyzwania? Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportowa, jaką może uprawiać każdy zdrowy człowiek. Wymaga on naprawdę porządnej sprawności fizycznej i wielu miesięcy przygotowań, ponieważ nie da się ukryć, iż jest to sport wytrzymałościowy. Jeżeli w takim razie za następny swój cel wziąłeś triathlon, trening musisz rozpocząć właściwie wcześniej, by Twoja pierwsza próba nie skończyła się zupełną porażką.

Pływanie
Napisał: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
Aby fachowo podejść do tematu, najpierw musisz odwiedzić lekarza, który skontroluje czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wystartowania z treningami. Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania sportów wytrzymałościowych, potrzebujących naprawdę dużo siły oraz gorliwości. Jeżeli lekarz ustali, że Twój stan zdrowotny pozwala spróbować swoich sił w tym wyzwaniu, możesz rozpocząć przygotowania zależne nade wszystko od Twojej sprawności.

Osoby bez przerwy uprawiające sporty są zdecydowanie lepiej przygotowane niż ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak może osiągnąć sukces, określając większe bądź mniejsze ramy czasowe przeznaczone na treningi. Treningi potrzebują sporego zaangażowania, dlatego musimy zastanowić się czy nasza rodzina oraz praca będą mogły obejść się bez nas, gdy będziemy ćwiczyć swoją formę. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po kilka godzin na dzień, przez większość dni w tygodniu.

Należy też wyekwipować się we właściwe sprzęty, nie tylko we właściwe buty do biegania, które uchronią nas przed uszkodzeniami stawów, zwłaszcza kolan, ale również w rower przystosowany do triathlonu.

W tym artykule są niezwykle ciekawe informacje, lecz gdy chcesz zgłębić więcej, odszukaj ponadto (http://www.eccotravel.eu/p/brazylia) pozostałe dane, które są dostępne tutaj.

Istotna jest też gwarantowana pianka do pływania, nie ograniczająca ruchów.


Sprawdź też

Czy należałoby mieć konkretne hobby, któremu poświęci się czas po pracy?

hchodowla zwierzaków
Źródło: flickr.com
Niewielu Polaków faktycznie kocha swoją pracę. W pewnej większości jest ona nudnym czy monotonnym zajęciem. I do tego nader ciężkim i męczącym. W ciągu dnia jest czas na pracę, ale powinien być również czas na odprężenie. Taka jest właściwa kolej codziennego rozkładu zajęć.
Trening na rowerze
Napisał: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczne wydatki, zatem sprawdź czy jesteś w stanie sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnych finansów. Przygotowanie do triathlonu to również dbanie o zdrową dietę, jaka zagwarantuje nam siłę do ćwiczeń i równie istotny czas na regenerację. Znaczenie ma ponadto 9-godzinny sen, by nie mieć kłopotów ze zmęczeniem oraz nie wyczerpywać swojego organizmu.

Jeśli zatem postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz zacząć już jutro, by szybko zatroszczyć się o formę. W triathlonie jest ona szczególnie ważna, gdyż km biegów, pływania oraz jazdy na rowerze mogą naprawdę nas zmęczyć, o czym z pewnością już niebawem się przekonasz.
23-01-18 07:33:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.