Kilka zdań o hodowli gołębi

Hodowanie gołębi to pasja, której oddaje się wiele osób w każdym kraju. Jest to pasja, która chłonie dużo pieniędzy. Ceny niektórych, bardzo cennych gatunków gołębi dekoracyjnych albo pocztowych potrafią osiągać pułap kilku tysięcy złotych.

Hodowanie ptaków będzie bardzo popularnym, choć drogim, hobby. Nie chodzi tu już nawet o wartość ceny ptaków, ile o koszty wyżywienia. Do tego doliczyć należy również preparaty dla gołębi. Hodowca gołębi, który poważnie traktuje swoje hobby wydaje spore kwoty również na witaminy dla gołębi. Dostępne preparaty dla gołębi muszą uzupełniać ich zapotrzebowanie na białko, węglowodany, składniki mineralne i tłuszcz - zobacz preparat dla gołębia. Także przy stosowaniu karmy bardzo wartościowej należy im podawać odpowiednie witaminy dla gołębi. Należy również zbudować odpowiedni gołębnik, dostarczać regularnie wodę. Hodowla ptaków wymaga więc nie jedynie ogromnego nakładów finansowych, ale również mnóstwo czasu. Nim więc zadecydujemy o hodowaniu gołębi powinniśmy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w stanie zagwarantować tym wspaniałym ptakom właściwe warunki, czy znajdziemy stosowną ilość czasu, by się nimi właściwie zajmować.
wysokiej jakości preparaty dla gołębia
Napisał: iStock
Źródło: iStock
Jeżeli na uwzględnione wyżej pytania odpowiemy sobie „tak” musimy na początku zorganizować miejsce dla gołębi, inaczej gołębnik. Dopiero później można zakupić gołębie. Hodowców gołębi w naszym kraju jest bardzo wielu, nie będzie wobec tego kłopotów z ich kupnem. Pora także zakupić dobrą pożywkę. Gołębie, które nie opuszczają gołębników powinny być karmione dwa razy dziennie. Przede wszystkim ptaki te karmione są nasionami (sklep z nasionami marihuany) zbóż. Nie wszystkie ziarna mogą się nadawać jako karma. Z pewnością nie powinno się im dawać ziaren owsa oraz żyta. Gołębie dobrze jest dokarmiać także kukurydzą, ziarnami łubinu, grochem oraz soczewicą.


Sprawdź też

Wyjątkowe etui na telefon - jak zabezpieczyć smartfona

etui na smartfona
Napisał: Sweex
Źródło: Sweex
Wybierając nowego smartfona, należy zatroszczyć się o pasujące do niego akcesoria. Powodów ku temu jest wiele. Zwykle jednak przy ich wyborze kierujemy się funkcjonalnością. Bywa również, że jesteśmy fanami nowinek i nowoczesnego designu. Stosując się do wyrażenia „pokaż mi swój telefon, a powiem ci kim jesteś”, nie jest nam obojętny wygląd smartfona.

Dobrze jest karmę uzupełnić także zieleniną: sałatą, seradelą, lucerną albo szpinakiem. Pożywkę trzeba dodatkowo wzbogać preparatami witaminowymi. Będzie to bardzo istotne w okresie zimy (cała oferta na do tutaj). Pamiętajmy, że gołębie dużo piją. Musimy umożliwić im stały dostęp do świeżej wody. Zimą płyny należy podawać dopiero po jej podgrzaniu.
23-01-19 07:31:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.