Pasja – odszukaj czegoś idealnego dla siebie

Wolny czas – chyba każdy z pewnością chciałby go mieć jak najwięcej. Jednak nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zwykle taka, że kiedy nazbyt często nie mamy żadnych obowiązków, to zaczynamy swój czas po prostu marnować. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy w mało konstruktywny sposób, niekiedy sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co właściwie zrobiliśmy. Tymczasem, jeśli mamy go dużo mniej, to staramy się nie stracić ani chwili.


spędzanie wolnego czasu
Napisał: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej wartościowa metoda na spędzanie wolnego czasu to taka, że się rozwijamy. Dobrze więc jeśli mamy jakąś swoją pasję. Nie musi to być coś ”wielkiego”, istotne, żeby nam sprawiało radość i powodowało, że będziemy zadowolonymi ludźmi. Hobby bywa przecież, w zależności od rodzaju, bardzo zróżnicowane. Niektórzy lubią chociażby coś kolekcjonować. Znaczki, figurki, obrazy czy butelki wina (producenci wina w polsce) – możliwości jest wiele. Inni znów uprawiają ulubioną dyscyplinę sportu. Tym samym mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to zatem bardzo pożyteczne hobby. Są jednakże także osoby, które w wolnych chwilach nie robią w zasadzie nic pożytecznego. Marnują czas siedząc przed komputerem, surfując bez większego celu po sieci, chociaż znają przykładowo na pamięć program tv. Wydaje im się, że w ten sposób odpoczywają, jednak tak naprawdę po weekendzie są bardziej zmęczone niż przed nim. Takich postaw należy więc jak najbardziej unikać. A czy ty masz już swoje hobby? Czy jest coś, na myśl o czym błyszczą ci oczy? Jeśli nie to warto czegoś takiego poszukać. W końcu tak naprawdę nigdy nie jest na to zbyt późno. Aktualny program tv na portalu .


pasja
Źródło: http://www.sxc.hu/
Wielu ludzi znajduje swoje hobby w młodości, jednak w wieku średnim, czy już na starość wciąż jeszcze mamy taką możliwość. Nie zaprzepaść jej więc. Zastanów się, czy jest coś, co cię od zawsze pociągało, czego zawsze chciałeś spróbować. Być może miałeś coś takiego jako dziecko czy w wieku parunastu lat, jednak później o tym pragnieniu w zupełności zapomniałeś. Z pewnością warto je więc odświeżyć, powrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportu lub tworzyć własną kolekcję kapsli. Na to bez wątpienia nie jest nigdy za późno. Powinieneś tylko zacząć, a później na pewno się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz dzięki temu nowych znajomych, którzy mają hobby podobne do twojego.
23-02-14 07:33:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.