Gry planszowe doskonałym dodatkiem do wieczoru w gronie znajomych – bo na „planszówki” zawsze jest się czas

Gry planszowe wielu z nas kojarzą z okresu młodości. Długie godziny spędzone na przeskakiwaniu pionków lub rzutami kostką przynosiły multum pozytywów, wypełniając sobą jednocześnie deszczowe jak i słoneczne dni.
Dixit
Napisał: Dave Stone
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie planszówki przeszły dużą ewolucję. W przestrzeni rynkowej każdego roku pojawia się mnóstwo nowych ofert z grami, które potrafią przykuć graczy w każdym wieku na długi czas i pozwolą zapomnieć o wszystkim wokół. Pośród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się stale rosnącą popularnością znajduje się Dixit. Jest to zabawa skierowana dla maksimum 6 osób, polegająca na opisaniu frazą lub jednostkowy dźwiękiem obrazku znajdującej się na wylosowanej karcie. Dixit to rozwijająca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają dorośli podczas wieczornych spotkań.


Inną planszówką, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w licznych domach są pędzące żółwie. Jest to absorbująca gra gdzie pędzimy żółwiem do sałaty, jednak zaraz za nami „biegną” inni pretendenci do zwycięstwa. Gra pędzące żółwie wymusza na grającym wcielenie się w rolę stratega, bo mimo plansza pokryta jest dziecięcymi grafikami to rozgrywka do prostych nie należy. Jest to świetna zabawa jednocześnie dla dużych i małych graczy.


Dobble to ostatnia opcja, która będzie zdolna dodać dużej dawki humoru do dowolnego spotkania towarzyskiego. Dobble jest stosunkowo łatwą grą, która wymaga spostrzegawczości w czasie rozgrywki. Gracze dobierają symbole z wylosowanych kart do tego, który widnieje na samym końcu.

Jeżeli omawiana kwestia Cię wciąga, to możesz uzyskać zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www yerba.

Gracz, który zejdzie ze swojej talii jest zwycięzcą.
Gry planszowe to łatwy i efektowny sposób na ubogacenie każdego spotkania, pozwalając znów poczuć się młodym. Warto zorientować się jakie opcje współczesny rynek oferuje w tej kategorii.
23-01-08 07:28:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.