Czy należałoby mieć konkretne hobby, któremu poświęci się czas po pracy?

Niewielu ludzi faktycznie kocha swoją robotę. W pewnej większości jest ona nudnym czy monotonnym zajęciem. I do tego nad wyraz ciężkim i męczącym. Jest czas na pracę, ale powinien być również czas na odprężenie. Taka jest normalna kolej rzeczy.
hchodowla zwierzaków
Źródło: flickr.com
W przeciwnym wypadku kadry wypalą się robiąc daną czynność i resztki zapału do danego zajęcia zatracają. Czy czas odpoczynku powinno się więc wykorzystać na konkretne hobby? Ostatnie lata nie mogą nasycać Polaków optymizmem. Wiele biznesów w Polsce plajtuje, a te zagraniczne przenoszą się na rynki wschodnie, gdzie mają tańszych pracowników. Wiek emerytalny wynosi już sześćdziesiąt siedem lat, a służba zdrowia szwankuje. Warunki pracy wielu firm z roku na rok są coraz gorsze. A pensje coraz niższe. Co wobec tego pozostaje zwykłemu Kowalskiemu, który uciążliwie pracuje w zachodniej korporacji, aby spłacić rachunki za: gaz, prąd czy wodę? Warto, aby znalazł sobie jakieś hobby, które umożliwi oderwać mu się od trudów dnia codziennego. Okazuje się zarazem, że hobby jest bardzo dobrym lekarstwem na depresję. Przede wszystkim, jeśli nasze hobby zakłada wysiłek fizyczny na łonie natury czy notoryczny kontakt z ludźmi nastawionym do życia pozytywnie. Sport jest nad wyraz dobrym pomysłem na planowanie wolnego czasu. Psychologowie stwierdzili, że ludzie którzy się ruszają posiadają o wiele lepsze samopoczucie od tych, którzy nie wychodzą z domu (czytaj to). Które hobby [przyrządy asekuracyjne] jest najlepsze na porę jesienno-zimową? Sugestii może być co niemiara, bo aura tych pór roku sprzyja siedzeniu długimi wieczorami.


Sprawdź też

Pasja – odszukaj czegoś idealnego dla siebie

hobby
Napisał: iStock
Źródło: iStock
Wolny czas – chyba każdy z nas chciałby go mieć jak najwięcej. Jednakże nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest na ogół taka, że kiedy zbyt często nie mamy większych obowiązków, to zaczynamy swój czas po prostu marnować. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy w mało konstruktywny sposób, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co właściwie robiliśmy. Tymczasem, gdy mamy go znacznie mniej, to staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę.

hodowla
Napisał: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez wątpienia dobrze jest pierzchać przed jesienną depresją z domu i być aktywnym. Ale jeżeli ktoś ma potrzebę spędzania czasu w zaciszu domowym, to zajęcia również znajdzie. Można grać w gry planszowe czy szachy z rodziną czy znajomymi. Jest to doskonała okazja do pokonania depresji, gdy się przebywa w grupie ukochanych. Jeżeli ktoś wiedzie odosobniony tryb życia, to może zbierać znaczki czy monety. Albo kleić modele (dodatkowe info). Lektura porządnej książki także jest wybornym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i rozbudowanie horyzontów. Na naukę nigdy nie jest za późno.
23-02-15 14:29:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.