Jak wyposażyć serwerownię?

Serwerownia to miejsce potrzebujące typowego wyposażenia. Poza niezwykle pojemnymi dyskami twardymi wymagany jest zestaw wyspecjalizowanego sprzętu, który umożliwi prawidłowe działanie takiego miejsca. Niezwykle istotne jest także działanie profesjonalnej kadry, będącej w stanie prawidłowo taki sprzęt skonfigurować.
Cooler Master Elite 343
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Ponadto potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie, zaprojektowane typowo do takich działań. Najchętniej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany system operacyjny, specjalnie przygotowany do tego celu przez firmę Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, jakie ta korporacja oferuje swoim użytkownikom.

Urządzenia Serwery do poprawnego funkcjonowania wymagają jeszcze narzędzi nazywanych switchami. Są to przyrządy łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej. Urządzenia te ze względu na różne zastosowanie charakteryzuje rozmaita ilość portów ethernet. Dla małych serwerowni najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest J9661A. Ten przełącznik ma jedynie 8 portów ethernet i jest odpowiedni dla klientów planujących założenie małego serwera. Najchętniej wybieraną alternatywą w podobnej cenie jest J9145A. Urządzenia te różni tylko kilka parametrów technicznych, każdy informatyk powinien jednak być w stanie dobrać właściwy sprzęt dla swojej firmy. Nie zapomnijmy również o routerach (Routery - tak ważnych dla połączenia z Internetem.

Porozmawiajmy jednak o innym temacie. W biurze pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeżeli chodzi o komputery PC czy laptopy wydajność (link do strony) ich jest istotnie ważna. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Sprawdź też

Intrygujące gry na ps vita

gra na playstation
Napisał: Bartosz Maciejewski
Źródło: http://www.flickr.com
Mała, praktyczna i bardzo grywalna - to najlepsza chyba charakterystyka niewielkiej ręcznej konsoli, którą jest zaprojektowana w 2011 roku PS Vita. Konsola wyposażona została w ekran dotykowy z pięciocalową przekątną, a także, co wyróżnia ją wśród konkurentów, wielodotykowy panel tylny, który daje całkowicie niespotykane możliwości jeżeli chodzi o sterowanie w grach. Łącząc możliwości przedniego ekranu z panelem tylnym otrzymuje się sterowanie niedostępne dotychczas w innych urządzeniach.


Duże serwerownie Większe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych switchów. Przy utworzeniu średniego serwera odpowiedni bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw przydatnych udogodnień. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i bardziej wydajne switche. Najbardziej znaczący potentaci w dziedzinie IT korzystają z takich przyrządów, jak na przykład J9147A, który ma aż 44 porty i jest przeznaczony dla największych serwerowni. Takie przyrządy, najczęściej w parach po kilka sztuk, są umieszczane w specjalnych szafach, tak, żeby zminimalizować ilość plączących się kabli. Skonfigurowanie tego typu przyrządu wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.
22-11-29 07:08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.