Co to jest macierz dyskowa oraz z jakiego powodu warto ją wykorzystywać?

Kwestia posiadania całkowitego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy wprowadzeniu znacznej wydajności i łatwość zarządzania czy też połączenie urządzeń to główne argumenty przemawiające za wykorzystaniem Urządzenia zawierającego od kilku do kilkuset dysków fizycznych.


Są one dla komputera widoczne są jako unikalny dysk.


przykład czarnego samochodu marki ford focus
Napisał: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Jakie sprawy są badane w czasie prób zderzeniowych oraz co muszą one zapewnić?

test
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Wszystkie narzędzia, które kupujemy w sklepach musiały być wcześniej przez swoich twórców wypróbowane. Najważniejszym powodem, dla jakiego wykonuje się tego typu próby jest sprawdzenie, czy dany towar jest bezpieczny dla swego użytkownika.


Oczywiście dużo jest zależne od danego produktu, jednak należałoby zakładać, że w czasie wykonywania jakiegoś testu, dany produkt będzie popsuty.


Tego typu macierz dyskowa jest wykorzystywana nie tylko w ogromnych przedsiębiorstwach czy urzędach, ale również w przypadku poszczególnych stacji roboczych. Wspomniane wcześniej zalety w praktyce oznaczają znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni na dyskach. Taki system macierzowy, dzięki wielowarstwowej konstrukcji to w praktyce wykorzystujący wiele protokołów dostęp do wszelkich informacji. Tworzy to zatem bardzo skomplikowany system w jednej obudowie. Zastosowany w takich macierzach algorytm RAID zapewnia znakomitą dostępność informacji przy utrzymaniu wysokiego bezpieczeństwa pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych korporacji albo innych spółek.


macierz dyskowa
Napisał: TAKA@P.P.R.S
Źródło: http://www.flickr.com


Drugą zaletą płynącą z wykorzystania macierzy dyskowych jest niezwykle widoczne polepszenie wydajności funkcjonowania stacji roboczej. Taka macierz może niezwykle odciążyć procesor, a poprzez to wywołać szybsze działanie procesów odczytu oraz zapisu danych. Mimo pozornego dużego stopnia zaawansowania, administracja tego typu systemem jest dla wykwalifikowanego informatyka dosyć łatwa.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij ten link - ten portal (https://matakas.eu/iluminacja-fasad-i-elewacji/) zawiera podobne tematy, one też są warte zainteresowania.

Jest tak dlatego, że większość czynności można przeprowadzić przy wykorzystaniu tylko jednej konsoli.


Ponadto większość czynności związanych z rozbudowaniem systemu można wykonać w taki sposób, że jest to proste do zinterpretowania dla różnych części środowiska i to bez obowiązku wstrzymywania układu.
20-08-19 08:38:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.