Budowa domu to bardzo dużo powinności, o jakich konieczne należy pamiętać? Zobaczmy co jest najważniejsze?

Jedne to usługi produkcyjne. Do nich musimy zaliczyć takie czynności jak budowa magazynów czy hal fabrycznych. Kolejne to usługi konsumpcyjne, na przykład budowa oraz remont mieszkań, domów jednorodzinnych czy osiedli. Ostatnie są usługi publiczne, do których warto zaliczyć remonty dróg, tworzenia szkół, autostrad i mostów. To tak naprawdę usługi, z jakich korzystamy wszyscy. Kolejne rózróżnienie dotyczy zakresu usług budowlanych.


kosztorys
Napisał: Rockies
Źródło: http://www.flickr.com/
Usługi budowlane to wiele różnych czynności, które mają wielki wpływ na powstanie każdej budowli. Jakiego typu to są usługi, jak powinniśmy je podzielić? Po pierwsze, wyróżniamy zakres podstawowy, który obejmuje budowę oraz remont obiektów oraz budynków. Następny jest zakres pomocniczy, w nim wyróżnia się tworzenie artykułów budowanych oraz usługi pomocnicze, przykładowo usługi transportowe oraz stolarskie.


Ostatni zakres ma odniesienie do czynności uzupełniających. Zaliczamy do niego projektowanie i kosztorysowanie inwestycji budowlanej. Do tego rodzaju czynności korzystnie wykorzystać program do kosztorysowania. A jakie są etapy podstawowej budowlanej działalności? Jesteśmy w stanie je rozdzielić na cztery części. W początkowej mamy pozwolenia na budowę, w kolejnej przygotowujemy teren pod budowę.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący, to sprawdź też ten udostępniony poniżej (https://www.archipelag.pl/projekty-domow/blizniaki) w tym miejscu wpis - on także będzie godny zainteresowania!

W następnej budujemy charakterystyczny projekt, zaś w ostatniej ma miejsce rozruch wybudowanego obiektu.

program do kosztorysowania
Napisał: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi tego rodzaju są także podzielone na strony, jakie biorą w tym udział. Jest więc inwestor czyli osobę fizyczną, przedsiębiorca lub gmina, jaka finansuje daną inwestycję. Są wykonawcy, czyli przedsiębiorstwo budowlane oraz projektant który projektuje obiekt, który ma zostać zbudowany. Jakie występują cechy specyficzne usług budowlanych? Faktycznie najistotniejsze to długi termin wykonywania usługi a także znaczny koszt pełnej inicjatywy. Inne to sezonowość, rozproszenie terytorialne, co oznacza, że usługi świadczone są poza firmą, a jednocześnie indywidualny charakter usługi budowlanej.

Powiązany artykuł -


W każdym miejscu, w którym jest coś zbudowane niezbędna jest dokumentacja budowlana. Do jej najważniejszych wytycznych musimy zaliczyć pozwolenie na budowę oraz projekt budowlany. Ważny jest również kosztorys budowy, księga budowlana a także fakty, które potwierdzają zakup materiałów. Niezbędna jest też umowa o usługę budowlaną, która jest zawarta między inwestorem a wykonawcą - więcej .
22-05-18 08:07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.