Co obecnie prezentują drony, lista najbardziej popularnych ich rodzajów jakie są dostępne w sklepach.

Drony od kilku lat wtargnęły przebojem do naszego życia. Wcześniej tego typu urządzenia wykorzystywało głównie przez wojsko, a jak to z technologiami wojskowymi jest, ich koszty nie należały do najniższych. A obecnie od kilku lat bez żadnego problemu można kupić w sklepach latające urządzenia, które mogą kosztować od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.


Pierwsze wymienione drony
dron
Napisał: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com
to zwykłe zabawki, choć i nimi można latać całkiem przyjemnie. Z kolei drony najdroższe to bardzo profesjonalne urządzenia, które potrafią niekiedy udźwignąć kilka kilogramów i mające możliwość latania przez długi okres czasu. Za kwotę w okolicach tysiąca złotych można już kupić całkiem przyzwoitego drona, który może służyć nie tylko jako zabawka, lecz również sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za cenę powyżej trzech tysięcy pozwalają już na to, aby nie tylko podnieść kamerę lub aparat, lecz również sterować nimi całkowicie niezależnie od samej maszyny latającej. Możliwości takie są bardzo przydatnej, jeżeli przykładowo będzie się chciało filmować z lotu ptaka.
Dokładnie w takim zakresie cenowym znajduje się niezwykle zaawansowany technologicznie DJI Dron Phantom 3 Advanced. Posiada on cztery silniki, więc zaliczany jest do grupy quadocopterów. Waga jego to około kilogram, dzięki czemu będzie mógł bez problemów unieść zaawansowany nawet aparat albo kamerę
dron z kamerą
Napisał: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
.


Urządzenia z tej grupy mają zaawansowane możliwości sterowania, dzięki lokalizatorowi GPS pozwalają na bardzo dokładnie ustalenie pozycji drona, a co za tym idzie zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i sterowania parametrami lotu. Jeszcze wyższy przedział cenowy, ale też znacznie większe możliwości prezentuje 3DR Dron Solo. Jego cena na dzień dzisiejszy oscyluje w pobliżu 7 tysięcy złotych, przeznaczony jest on w pierwszej kolejności do filmowania. Urządzenie to ma programowalny w dużym zakresie, z jednoczesnym niezwykle prostym, intuicyjnym sterowaniem. Dedykowany jest dla użytkowników, którzy chcą się skupić na tym, aby wykonać ujęcie w najlepszej jakości, a nie na sterowaniu samą maszyną.
22-11-08 08:14:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.