Jak wybrać laptopa? Jaki będzie najlepszy?

Jeden notebook drugiemu nierówny. W czasie przeglądania dostępnych ofert w marketach, mogą się pojawić pewne pytania - którego notebooka wybrać?


Który będzie optymalny dla twoich zastosowań oraz na którego warto wydać pieniądze? możliwości jest przecież bez liku, natomiast każdy użytkownik ma odmienne potrzeby.


Sebastian Vettel
Napisał: Samsung
Źródło: Samsung


Jedno z często zadawanych pytań, które pada w trakcie zakupu laptopa, tyczy się systemu operacyjnego. Laptopy mogą mieć wgrane oprogramowanie, czy też być sprzedawane bez oprogramowania. Komputer przenośny bez zainstalowanego oprogramowania może być nawet o kilkaset złotych tańszy. Wynika to z faktu, że wytwórca nie wykupił dla niego licencji na system roll up sklep internetowy operacyjny, zatem nie musi przez to podwyższać ceny, za którą sprzedaje narzędzie. By nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, warto pamiętać, iż wytwórcy nie dołączają operacyjnego systemu na osobnej płycie CD. Instalują oni system operacyjny na dodatkowej partycji Recovery. Kiedy chodzi o najpopularniejszy dzisiaj operacyjny system, jest on coraz częściej przydzielany do konkretnego notebooka, co uniemożliwia instalację operacyjnego systemu na innym sprzęcie.


Sprawdź też

Niejeden komputer musi posiadać właściwe oprogramowanie oraz system antywirusowy

Twitter
Napisał: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w różnych instytucjach każdy laptop musi mieć jedynie oryginalne i legalnie nabyte programy. Nie ma innej opcji.


Dawniej wiele osób posiadało nielegalne systemy.


Obojętnie, jakie będą Twe potrzeby, musisz zwrócić uwagę na kluczowe wyposażenie komputera. To właśnie ono będzie punktem wyjścia do wyboru odpowiednich rozwiązań.


Brak jakiegoś z przytoczonych niżej składników może skomplikować użytkowanie laptopa czy też znacznie obniżyć komfort pracy. Kamera jest to nieodłączny element komputera. Wytwórcy instalują w laptopach kamery przeróżnej jakości. Przeważnie spotykane mają rozdzielczość od 1 do 2 megapixeli.
22-07-05 10:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.