Jak powinno się kupować męskie spodnie?

Jeżeli planujesz zakup komfortowych spodni, to powinieneś zwrócić uwagę na parę spraw. Przez blisko 300 dni na rok panowie zakładają je długie, z tego też powodu kwestia właściwego wyboru rozmiaru oraz kroju do sylwetki czy budowy ciała jest bardzo istotna.


Choć wszystko zdaje się być sprawą oczywistą, to nadal znaczna grupa mężczyzn ma spory kłopot podczas podejmowania decyzji o kupnie konkretnych spodni.


Inna część mężczyzn, nawet jeśli uważa, że takiego problemu nie ma, to nie oznacza to, że istotnie tak jest. Jest tak z tego powodu, że o nim zwyczajnie nie wie. W rezultacie jedni panowie kupują za duże spodnie, zaś niektórzy potrafią również kupić je za małe. Najpierw należy poprawnie dobrać rozmiar, ponieważ jest to często największym kłopotem. Przeważnie spotykaną "rozmiarówką" jest ta, opierająca się na dwóch rozmiarach. Przykładowo może być to 34/36. Wiele osób nie wie, jaki w ogóle posiada rozmiar. Doświadczony sprzedawca od razu rozpozna mniej więcej rozmiary konkretnego nabywcy, jednak takich ekspedientów nie znajdzie się w sklepach sieciowych, gdzie zazwyczaj nabywamy spodnie. Chcąc rozszyfrować "rozmiarówkę": początkowy rozmiar oznacza długość pasa, natomiast drugi - długość nogawki.


Sprawdź też

To sposób na oryginalną zabawę, występ magika z pewnością zebranym się spodoba

książki
Napisał: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Przy różnego typu imprezach szuka się pomysłu na ciekawą oraz oryginalną zabawę. Nierzadko zamawia się przeróżne pokazy albo wystąpienia, ponieważ stanowią one miłe urozmaicenie imprezy.


spodnie
Napisał: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


Oczywiście nie jest to rozmiar, podany w centymetrach. 34 cm w pasie miałoby chyba kilkuletnie dziecko. Każdy z producentów ma swoją tabelę rozmiarów, jednak są one do siebie zbliżone. W wielu sklepach funkcjonuje jednak jakaś ustalona standardowa "rozmiarówka", przeważnie od 28/30 do 38/36. Przez wzgląd na to, że nie wszystkie wymiary są jednakowo popularne, omija się niektóre z nich i zostawia dla przykładu tylko rozmiary parzyste.


Czasem ogranicza się "rozmiarówkę" jedynie do pojedynczego rozmiaru, np. 33. Pojawiają się także innego rodzaju rozmiary, chociażby 32/32. Czasem podawany jest jedynie jeden wymiar. Tyczy się on wtedy zazwyczaj spodni wizytowych.
23-02-04 07:28:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.