Machiny zwiększające zdolność produkcyjną i wydobycie

Istota ludzka, krocząc do poprawy warunków bytu, do coraz pełniejszego i łatwiejszego spełnienia własnych potrzeb materialnych, zaczął obsługiwać się sprzętami, mechanizmami, a w końcu machinami.


serwer
Napisał: ell brown


widok - dom
Napisał: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com


Machina jest wytworem człowieka, poświęconym do realizowania pracy przydatnej ceną siły. Niezwykle ciężka praca w sztolniach jest już w pełni zmechanizowana przy użyciu ciężkich czerparek, koparek, zwałowarek, oraz przenośników. W górnictwie w coraz szerszym obszarze stosuje się maszyny, dzięki którym powiększa się wydajność i wydobycie, również polepsza warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery wykorzystywane w kopalni podziemnej, to machiny i sprzęty do urabiania, ładowania, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, albo kroczące. Machiny i narzędzia do przeprowadzania wykopów roboczych, to maszyny samojezdne, czy też przesuwne. W kopalnictwie używane są także maszyny stacjonarne, jakie za pomocą lin przemieszczają wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, surowcami, czy też ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu odnajdują się właściwe urządzenia robocze, osłonowe i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są maszyny do sortowania, wzbogacania i odwadniania, także przewozu odnajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.


Działalność i system sterowania winny być dobrane do człowieka.


Sprawdź też

Serwis komputerowy świadczy rzetelną pomoc w przywracaniu sprawności i konserwacji komputerów

Naprawa laptopów
Napisał: Matteo Doni
Źródło: http://www.flickr.com
Niedrogie oraz imponujące owocnością propozycje pomocy prosto od fachowców, którzy w swojej pracy mieli do czynienia z wieloma trudnymi przypadkami, podobają się klientom. Usługę jak naprawa laptopów Gdańsk i inne miasta daje do dyspozycji zainteresowanym. Profesjonaliści pomogą w naprawieniu laptopów. Biorąc pod uwagę nieprzerwanie powiększającą się bazę ofert, które swoim zasięgiem obejmują profesjonalną oraz prędką naprawę laptopów na terenie Trójmiasta, stwierdzić trzeba imponujące wręcz możliwości.


Metoda obsługi urządzenia, szybkość jej działań, położenie nasady i pedałów, oświetlenie, pozycja ciała obsługującego posiadają duży wpływ na precyzyjność i rytm pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.
19-10-12 18:18:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.