Machiny zwiększające zdolność produkcyjną i wydobycie

Istota ludzka, krocząc do poprawy warunków bytu, do coraz pełniejszego i łatwiejszego spełnienia własnych potrzeb materialnych, zaczął obsługiwać się sprzętami, mechanizmami, a w końcu machinami.


serwer
Napisał: ell brown


widok - dom
Napisał: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com


Machina jest wytworem człowieka, poświęconym do realizowania pracy przydatnej ceną siły. Niezwykle ciężka praca w sztolniach jest już w pełni zmechanizowana przy użyciu ciężkich czerparek, koparek, zwałowarek, oraz przenośników. W górnictwie w coraz szerszym obszarze stosuje się maszyny, dzięki którym powiększa się wydajność i wydobycie, również polepsza warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery wykorzystywane w kopalni podziemnej, to machiny i sprzęty do urabiania, ładowania, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, albo kroczące. Machiny i narzędzia do przeprowadzania wykopów roboczych, to maszyny samojezdne, czy też przesuwne. W kopalnictwie używane są także maszyny stacjonarne, jakie za pomocą lin przemieszczają wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, surowcami, czy też ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu odnajdują się właściwe urządzenia robocze, osłonowe i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są maszyny do sortowania, wzbogacania i odwadniania, także przewozu odnajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.


Działalność i system sterowania winny być dobrane do człowieka.


Sprawdź też

Naprawianie komputera – jak wybrać stosowny serwis i ile powinna obecnie kosztować taka usługa?

Laptop
Źródło: flickr.com
Dzisiaj, komputer jest obecny prawie w każdym domu. Dzieje się tak ze względu na fakt, że urządzenie tego rodzaju jest w stanie wykonać dużo prac zamiast człowieka. Komputery są coraz popularniejsze, a ich posiadacze decydują się na regularną wymianę, gdyż na rynek wchodzą nowe modele, wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Co zrobić, kiedy sprzęt odmówi posłuszeństwa? Oczywiście, przekazać do naprawy.


Metoda obsługi urządzenia, szybkość jej działań, położenie nasady i pedałów, oświetlenie, pozycja ciała obsługującego posiadają duży wpływ na precyzyjność i rytm pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.
19-10-12 18:18:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.