Jakie szanse na zatrudnienie mają obecnie bezrobotni?

Pracodawcy często wysyłają swoich pracowników na przeróżne kursy, jakie mają na celu albo to poszerzenie ich wiedzy na wybrany wątek lub obowiązkowy instruktaż BHP.


Jeśli zatrudniający uzna, że takie przeszkolenie jest pracownikowi konieczne, to pracownik powinien koniecznie brać w nim udział.


nagrzewnice gazowe
Źródło: www.klimatop.pl


Również istnieją szkolenia dla osób bezrobotnych, które poszukują zatrudnienia w obojętnie jakim zawodzie. Kursy przeprowadzane przez Urzędy Pracy mogą być skierowane do osób, które są niepełnosprawne, a poszukują pracy i nie są w tym momencie nigdzie zatrudnione, ludzi szukających zatrudnienia, a obecnie są w okresie faktu rozwiązania umowy o pracę. Również z takich szkoleń mogłyby skorzystać osoby, które są zatrudnione u osoby, wobec której jest ogłoszona upadłość albo jest likwidowana z wyjątkiem likwidacji w celach prywatyzacyjnych.

Odpowiada Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę blaupunkt moby blue s 1111e pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Osoby, które podlegają społecznemu ubezpieczeniu rolniczemu w całościowym zakresie, podstawą którego są przepisy o społecznym ubezpieczeniu rolniczym, jeśli jest domownikiem albo małżonkiem rolnika, jeśli planuje podjąć jakąkolwiek pracę zarobkową lub uruchomić firmę pomijając agrobiznes.


google
Źródło: pixabay.com


Sprawdź też

Fotografujmy!Róbmy zdjęcia!. Zatrzymujmy godne zapamiętania chwile w obrazach.

olympus sz-30mr
Napisał: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Udane zdjęcia ze wspólnych wakacji czy imprez w gronie rodziny to najlepsza pamiątka, jaką możemy sprawić sobie i swoim bliskim. Dzięki nim będziemy mogli w każdej chwili powrócić do najważniejszych momentów z przeszłości i przypomnieć sobie wszystkie ulotne detale.


szkolenia
Napisał: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli pracodawca jest zainteresowany zamówieniem kursu dla własnych członków personelu, mógłby zlecić szkolenie na podstawie trójstronnych umów w odniesieniu do kursu. Odbywa się to na pisemny wniosek zainteresowanego pracodawcy. Do wniosku pracodawca powinien dołączyć zobowiązanie do zatrudnienia osoby bezrobotnej skierowanej na przeszkolenie na czas co najmniej sześciu miesięcy w czasie kursu, po jego zakończeniu lub zaliczeniu egzaminu jeśli taki został przeprowadzony. Tego typu umowa trójstronna jest zawierana między Urzędem Pracy, szefem oraz instytucją przeprowadzającą przeszkolenie.


Urząd Pracy rozpatruje wniosek zwierzchnika zgodnie z ich wpływaniem do urzędu. Informuje on w ciągu siedmiu dni zatrudniającego o sposobie rozpatrzenia. Jeśli wniosek był rozpatrzony negatywnie, urząd ma przymus uzasadnić odmowę.
19-10-14 07:28:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.