Każdy laptop potrzebuje oryginalnego oprogramowania — szczególnie te, które są kupowane do pracy

W Polsce obowiązuje taką ustawę, że każdy laptop, który bywa wykorzystywany w biurach, musi posiadać legalny program.


Z pewnością wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal i kompromitację, na jakie wystawiona była policja, kiedy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.


oprogramowanie
Napisał: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com


Ścigają takie rzeczy pośród rodaków, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. Dziś tego typu zachowania wydają się być już raczej rzadkie. Wszystkie firmy zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w obiekcie oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, powinny posiadać legalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To niebywale istotne. Musimy posiadać na to fakturę oraz w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku. Jeżeli bierzemy ibm planning analytics od razu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna trzeba liczyć na rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, aby przeprowadzić szkolenie z ich systemu. Będzie to na pewno bardzo przydatne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego typu szkolenie może być również wykonane online.


Sprawdź też

Niejeden komputer musi posiadać właściwe oprogramowanie oraz system antywirusowy

Twitter
Napisał: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w różnych instytucjach każdy laptop musi mieć jedynie oryginalne i legalnie nabyte programy. Nie ma innej opcji.


Dawniej wiele osób posiadało nielegalne systemy.


Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że powinniśmy otrzymać także gwarancję.
23-02-16 22:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.