Parę porad odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby dobrze działały, trzeba się o nie odpowiednio zatroszczyć.


Chodzi tutaj o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju płynami przy klawiaturze.


samochód
Napisał: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl


Sprawdź też

Laptop- przyjaciel czy wróg? Jakim sposobem zachować go w najlepszej kondycji?

laptop, office
Napisał: Peter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy możemy sobie wyobrazić nasze codzienne czynności bez komputera? W dzisiejszym świecie jest to właściwie niemożliwe. Ta doskonała maszyna jest przy nas przez okrągły dzień. Powoli wkracza w każdą sferę naszej codzienności. W Korei, gdzie postęp technologiczny jest dużo szybszy, jest wiele ludzi, którzy nie opuszczają swych domów, siedząc całe dni przed ekranem komputera. Na szczęście, nam jeszcze daleko do takiego syndromu, ale już wiele osób pomału uzależnia się od komputera.


Trzeba pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie. Dzięki niniejszym poradom można osiągnąć następny poziom wtajemniczenia, ponieważ możesz stać się pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeżeli jest podłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie (http://www.gohero.pl/), którą tutaj znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Mogłyby one (jeżeli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeżeli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: "netstat - na". Na liście będą przedstawione wszystkie bieżące istniejące połączenia razem z ich stanem.


Wyrażony zostanie także końcowy adres IP oraz numer portu. Jeśli przypuszczasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować napisać: "netstat -ab". Będą wymienione nazwy docelowych hostów i programów, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są przechowywane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli zarządzania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy bardzo uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasem na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.


Osobom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać opcję "Właściwości", zaś następnie na karcie "Opcje" sprawdzić, że zaznaczono punkt "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy certyfikat.
22-12-09 08:19:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.