Rynek pracy za kilka lat: co się niebawem zmieni?

Jakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu prężnie następujących przemian gospodarczych?


Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku zawodów i umiejętności jest w rutynie możliwa tylko dzięki określeniu prądów rozwoju pojedynczych branż.


Największa ilość nowych zawodów pojawić się może w sektorach, które rozwijają się współcześnie nadzwyczaj dynamicznie, zatem informatycznym i telekomunikacyjnym.

Zajrzyj na moje hiperłącze (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/materialy-rdzeniowe/przekladki-pp/) - tam czeka na Ciebie nowa dawka rewelacyjnych postów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeśli pozostawisz swoją recenzję.

Przykładem takiego zawodu jest testowanie aplikacji mobilnych. Specjalizacje te generować będą innowacyjne miejsca pracy, nastręczające ściśle sprecyzowanych kompetencji o "niszowym" zakresie. Prognozuje się, że będą poszukiwani, deficytowi już obecnie, teleinformatycy oraz mechatronicy, a również profesjonaliści sieciowi, specjalizujący się w projektowaniu, WDrażaniu jak też administrowaniu sieci komputerowych.


komputer - rzut
Napisał: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com


Naukowcy przewidują, że równie prężnie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej. Można uznać ją za wiodącą ze względu na możliwość wykorzystania jej w przeróżnych sferach przemysłu. Znaczące będą również takie sektory gospodarki jak nanotechnologia, ekologia oraz energetyka. Następną kategorię zawodów przyszłości kreują zawody "internetowe", przykładowo projektant serwisów a także sklepów online czy analityk internetowy.


Sprawdź też

Jeśli za bardzo pomniejszymy wielkie znaczenie obudowy komputerowej, najzwyczajniej w świecie będziemy musieli zmagać się z awariami

komputer
Napisał: Docklandsboy
Źródło: http://www.flickr.com
Stacjonarki bez porządnej obudowy? Jeżeli tak właśnie jest u nas, musimy szybko to zmienić. No co jak co, lecz prawda jest taka, że obudowa naszego komputera jest czymś podstawowym. Jeżeli będziemy zbytnio zmniejszali znaczenie obudowy komputerowej, najzwyczajniej w świecie będziemy zmuszeni później zmagać się z wieloma awariami. Wiadoma kwestia: dobre obudowy komputerowe w mocnym stopniu ochraniają sprzęt. Ktoś tak po prawdzie ma wątpliwości w kwestii obudowy?


Do niej należą też te powiązane z organizacją oraz sposobem prezentacji treści stron www albo opracowywaniem strategii firmy, dotyczącej łączności za pomocą poczty e-mail channel specialist. Przyszłość stoi także przed wszelakiego typu "tradycyjnymi" usługami, np. finansami bądź edukacją.
22-07-08 08:02:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.