Rynek pracy za kilka lat: co się niebawem zmieni?

Jakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu prężnie następujących przemian gospodarczych?


Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku zawodów i umiejętności jest w rutynie możliwa tylko dzięki określeniu prądów rozwoju pojedynczych branż.


Największa ilość nowych zawodów pojawić się może w sektorach, które rozwijają się współcześnie nadzwyczaj dynamicznie, zatem informatycznym i telekomunikacyjnym. Przykładem takiego zawodu jest testowanie aplikacji mobilnych. Specjalizacje te generować będą innowacyjne miejsca pracy, nastręczające ściśle sprecyzowanych kompetencji o "niszowym" zakresie. Prognozuje się, że będą poszukiwani, deficytowi już obecnie, teleinformatycy oraz mechatronicy, a również profesjonaliści sieciowi, specjalizujący się w projektowaniu, WDrażaniu jak też administrowaniu sieci komputerowych.


komputer - rzut
Napisał: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com


Naukowcy przewidują, że równie prężnie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej. Można uznać ją za wiodącą ze względu na możliwość wykorzystania jej w przeróżnych sferach przemysłu. Znaczące będą również takie sektory gospodarki jak nanotechnologia, ekologia oraz energetyka. Następną kategorię zawodów przyszłości kreują zawody "internetowe", przykładowo projektant serwisów a także sklepów online czy analityk internetowy.


Sprawdź też

Rewelacyjnie dostosowane możliwości na wyciągnięcie ręki

cloud computing
Napisał: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Oferty najnowszej generacji pochodzące od znanej i cenionej firmy na rynku obejmują swoim zasięgiem także przetwarzanie w chmurze. Model ten opiera się na przetwarzaniu danych w formie usług oferowanych przez usługodawców. Dziedzina ta stale się rozwija, co zwraca uwagę wszystkich zainteresowanych klientów. Możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki wywierają wrażenie oraz zachwycają złożonością. Opcji na rynku nieustannie przybywa, dlatego warto jak najprędzej zapoznać się z innowacjami.


Do niej należą też te powiązane z organizacją oraz sposobem prezentacji treści stron www albo opracowywaniem strategii firmy, dotyczącej łączności za pomocą poczty e-mail channel specialist.

Czy masz chęć przeanalizować dodatkowe materiały na prezentowany tutaj problem? Kliknij więc ten odnośnik i zobacz więcej porad w serwisie (http://tectel.pl/pl/obsluga-informatyczna-firm/) o zbliżonej tematyce.

Przyszłość stoi także przed wszelakiego typu "tradycyjnymi" usługami, np. finansami bądź edukacją.
19-12-09 07:36:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.