Rynek pracy za kilka lat: co się niebawem zmieni?

Jakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu prężnie następujących przemian gospodarczych?


Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku zawodów i umiejętności jest w rutynie możliwa tylko dzięki określeniu prądów rozwoju pojedynczych branż.
Największa ilość nowych zawodów pojawić się może w sektorach, które rozwijają się współcześnie nadzwyczaj dynamicznie, zatem informatycznym i telekomunikacyjnym.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o tym więcej. W tym celu użyj adresu (http://www.net-s.pl/kategoria-lista/agd-agd-male-maszynki-do-strzyzenia-wlosow-96), jaki przeniesie Cię na serwis! Zapraszamy!

Przykładem takiego zawodu jest testowanie aplikacji mobilnych. Specjalizacje te generować będą innowacyjne miejsca pracy, nastręczające ściśle sprecyzowanych kompetencji o "niszowym" zakresie. Prognozuje się, że będą poszukiwani, deficytowi już obecnie, teleinformatycy oraz mechatronicy, a również profesjonaliści sieciowi, specjalizujący się w projektowaniu, WDrażaniu jak też administrowaniu sieci komputerowych.


komputer - rzut
Napisał: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com


Naukowcy przewidują, że równie prężnie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej.

Aranżacja naszej witryny zaciekawiła Cię? A opracowane przez nas treści? Jeśli tak, to zapraszamy do kolejnego tekstu. Tam czeka bardzo kompleksowa wiadomość.

Można uznać ją za wiodącą ze względu na możliwość wykorzystania jej w przeróżnych sferach przemysłu. Znaczące będą również takie sektory gospodarki jak nanotechnologia, ekologia oraz energetyka. Następną kategorię zawodów przyszłości kreują zawody "internetowe", przykładowo projektant serwisów a także sklepów online czy analityk internetowy.
Do niej należą też te powiązane z organizacją oraz sposobem prezentacji treści stron www albo opracowywaniem strategii firmy, dotyczącej łączności za pomocą poczty e-mail channel specialist. Przyszłość stoi także przed wszelakiego typu "tradycyjnymi" usługami, np. finansami bądź edukacją.
20-09-23 08:37:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.