W jaki sposób kupić procesor?

Przy kupnie komputera czy laptopa wybór odpowiedniego układu procesora ma ogromne znaczenie przy jego późniejszej pracy. Warto dobrze przemyśleć, do jakich zastosowań dany sprzęt będzie wykorzystywany. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej pogrywać, to korzystniej zainwestować w dobrą kartę graficzną, lecz jeśli sprzęt komputerowy użytkowany będzie do wykonywania skomplikowanych obliczeń, to na procesorze oszczędzać się nie powinno.

Dwa nowe Phenomy BE
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Obecnie na rynku dominują dwie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig jest bardzo zacięty, każdy z pomysłów natychmiast jest kopiowany przez konkurencję. Mimo tego, że każdy producent wykorzystuje swoje własne rozwiązania, to oferowane przez nich procesory są kompatybilne ze sobą i obsługują wszystkie bez wyjątku programy i aplikacje.

Miej na uwadze to, że istotna oferta (https://nanospot.eu/18-klony-arduino) powinna być pokazana w odpowiedni sposób. Przejrzyj trochę innych postów i kup ten towar, który Ci przypadł do gustu.Dlatego też nie jest istotne, czy w komputerze będzie Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX) (), albo czy laptop widziany w sklepie posiada Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636) (tu kupisz taniej). W każdym z tych sprzętów będziemy mogli na posiadanym urządzeniu uruchomić każdy pogram, który będzie działać bez większego problemu.

Bez znaczenia jest również, czy będzie używany stacjonarny komputer, czy notebook. W urządzeniach przenośnych również można znaleźć oba rodzaje procesorów, z tym że z reguły mają one nieco odmienne parametry niż w komputerach stacjonarnych. Zużywają mniej prądu, z tej przyczyny że przy laptopach należy energię bardziej oszczędzać. Z tego więc powodu stacjonarny komputer wyposażony w Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) zużyje nieco więcej prądu niż jego zamiennik w przenośnym urządzeniu. W przypadku AMD sytuacja wygląda podobnie, tu także Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) zamontowany w stacjonarnym sprzęcie będzie miał inne parametry niż jego odpowiedniki w laptopach. Dziś można zauważyć trend w stronę coraz dłuższych czasu działania na akumulatorach. Z tego też powodu wytwórcy często się decydują na montowanie trochę słabszych, ale energooszczędnych końcu zamiast ostatnich, ale zużywających mnóstwo energii nowinek. Przy obecnym technologicznym postępie różnice nie powinny być zauważalne w czasie normalnego użytkowania.


Sprawdź też

Jak wybrać najlepszą płytę® do komputera

Płyty ASUS z rodziny E35M1
Napisał: ASUS
Źródło: ASUS
Sprzęt komputerowy trzeba umieć jak najlepiej wybrać, co jednak czasem nastręcza sporo trudności osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy lepiej wybrać tani, ale nie w pełni sprawdzony sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinę wiedzy w w tym zakresie, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.
22-08-10 07:04:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.