Czy nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą budzić obawy?

Czy nowoczesne technologie znacznie odmieniły świat, ludzi? Pewnie, że tak! Ma to sporo atutów, choć nie powinniśmy się oszukiwać - komputery i Internet spowodowały, iż chociażby dużo mniej swojego czasu poświęcamy familii, kontaktom ze znajomymi, ogólnie więcej przesiadujemy w czterech ścianach. Na szczęście nie jest bardzo źle, nadal ruszamy się z domu, zatem alienacja nam nie powinna grozić, ale można powiedzieć, że kiedyś relacje międzyludzkie były dużo bardziej głębokie. Zastanówmy się jakie są mimo wszystko atuty takich technologii jak przykładowo komputer apple - w sumie Apple to genialna amerykańska marka.


zobacz:
Można w sumie powiedzieć, iż komputery spowodowały, że nasze funkcjonowanie stało się sporo łatwiejsze. Czyli po prostu nie musimy np. szukać dłuższy czas wiadomości na jakiś temat - w końcu dzięki właśnie komputerom możemy ogarnąć wszystko w błyskawiczny sposób. A poza tym Macbook Air i pozostałe urządzenia spowodowały, że możemy niejako sprawić, iż nawet jeśli nie mamy zbytnio interesującego życia, pasji, będziemy i tak niejako bardziej usatysfakcjonowani z własnego funkcjonowania. Doceńmy bardzo duże znaczenie pozyskiwania wiedzy - szybkiego nadmieńmy.

Warto także dostrzec, że komputery, Internet, w diametralny sposób zmieniły kształt polityki. Weźmy choćby w rachubę ministra Sikorskiego - codziennie pisze on na Twitterze. To sprawia, iż znaczna część internautów ma okazję na bieżąco śledzić losy polskiego ministra spraw zagranicznych. A zresztą afera WikiLeaks dobitnie pokazała, że trudniej jest w dzisiejszych czasach utrzymać coś w sekrecie. Doceńmy również swobodę wypowiedzi - nawet w niedemokratycznych państwach w akurat Internecie zauważyć można dużo bardziej znaczącą swobodę. Demonstracje uliczne dotyczące ACTY dobitnie pokazały, iż nie chcemy zrezygnować z wolnego Internetu. Świetnie, że jest takie medium! Więcej pod tym linkiem.

Praca przy komputerze
Napisał: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tak naprawdę zalet Internetu, używania komputerów czy blackberry q5 (sprawdź to: ) można wymienić o wiele więcej. Najbardziej istotne jest to by postarać się utrzymać równowagę, zatem nie przesadzać zbytnio z nowoczesnymi technologiami. Choć przesada w odmienną stronę także nie jest w porządku.
22-11-10 07:04:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.