Obudowy komputerowe

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu poświęca się przeważnie za mało uwagi. Jednak jakość wykonania i trafny dobór materiałów odgrywa nie mniejszą funkcję niż szata zewnętrzna czy specyfikacja komputera. Warunkują one przecież nie tylko odpowiednią wentylację czy cichą pracę komputera lecz także sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.
Obudowy Lian Li
Napisał: silentworks
Źródło: silentworks
Ale czym się kierować, by wybrać poszczególne elementy, a jednocześnie dostosować do naszych wymagań? Należałoby zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć. Następnie możemy prowadzić prace nad modernizacją i dopasowywaniem nowych elementów komputera (więcej). Istnieją osoby, przekonane o tym, iż obudowa ma pełnić funkcję przede wszystkim zabezpieczającą oraz ułatwiającą pracę. Priorytetem dla nich jest stabilna i dosyć szczelna forma, która zapewni bezpieczeństwo umieszczonych we wnętrzu elementów. Obudowa - (zobacz https://www.pcforce.pl/Obudowy-Komputerowe-PC/Obudowy-dla-graczy) do komputera, jeśli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi więc prezentować przynajmniej dwa wejście USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive ( PenDrive na www.ceneo.pl/), wyjście na mikrofon i słuchawki. Niektóre wyposażone są także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.


Sprawdź też

Jeśli za bardzo pomniejszymy wielkie znaczenie obudowy komputerowej, najzwyczajniej w świecie będziemy musieli zmagać się z awariami

komputer
Napisał: Docklandsboy
Źródło: http://www.flickr.com
Komputery stacjonarne bez odpowiedniej obudowy? Jeśli tak jest u nas, powinniśmy jak najszybciej to zmienić. Co jak co, ale fakty są takie, że obudowa naszego komputera jest podstawą. Jeżeli będziemy za bardzo zmniejszali wielkie znaczenie obudowy komputerowej, najzwyczajniej będziemy zmuszeni potem zmagać się z bardzo wieloma awariami. Wiadoma sprawa: solidne obudowy komputerowe w znacznym stopniu ochraniają nasz sprzęt. Ktokolwiek w ogóle ma inną opinię w kwestii obudowy?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.