Obudowy komputerowe

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu poświęca się przeważnie za mało uwagi. Jednak jakość wykonania i trafny dobór materiałów odgrywa nie mniejszą funkcję niż szata zewnętrzna czy specyfikacja komputera. Warunkują one przecież nie tylko odpowiednią wentylację czy cichą pracę komputera lecz także sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.
Obudowy Lian Li
Napisał: silentworks
Źródło: silentworks
Ale czym się kierować, by wybrać poszczególne elementy, a jednocześnie dostosować do naszych wymagań? Należałoby zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć.

W sytuacji kiedy musisz znaleźć oprócz tego też inne podobne wiadomości na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://moderator.pl/serwis-wozkow/serwis.html), do którego odsyłacz jest tutaj.

Następnie możemy prowadzić prace nad modernizacją i dopasowywaniem nowych elementów komputera. Istnieją osoby, przekonane o tym, iż obudowa ma pełnić funkcję przede wszystkim zabezpieczającą oraz ułatwiającą pracę. Priorytetem dla nich jest stabilna i dosyć szczelna forma, która zapewni bezpieczeństwo umieszczonych we wnętrzu elementów. Obudowa do komputera, jeśli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi więc prezentować przynajmniej dwa wejście USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive ( PenDrive na ), wyjście na mikrofon i słuchawki. Niektóre wyposażone są także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.


Sprawdź też

Używajmy tego co najlepsze - zobacz propozycje

wnętrze biura
Napisał: Christopher Kray
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak błyskawicznie przemienia się technologia, to co miesiąc temu było nowinką, w tym momencie jest już stara, przez to właśnie kiedy pragniemy rozbudowywać własny komputer, to wciąż warto się zaopatrywać w jak najwspanialsze urządzenia, które z pewnością będą nam mogły posłużyć przez dużo miesięcy, nawet jeżeli pierwotne parametry już nie będą aktualne.


Druga część osób to pasjonaci komputerów, którzy uważają, że rozwój technologii musi iść w parze z designem. Czasy, kiedy obudowa komputera była tylko banalną i nieciekawą formą z szarego plastiku oraz blachy, a większość komputerów zamykana za drzwiami szafek – odeszły w zapomnienie. W dzisiejszych czasach użytkownicy wystawiają je na widok publiczny. Po pierwsze - mimo, że założenia konstrukcyjne pozostały bez zmian - obudowa komputera jest nie tylko elementem stabilizującym cały układ podzespołów, ale ma także fascynujący wygląd i ciekawe kolory. Przeważnie obudowa komputerowa dostępna w sklepach jest przeważnie czarna, choć wiedzmy, że istnieje możliwość skorzystania z propozycji doboru innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. W ostatnim czasie firmy gwarantują różnobarwną kolorystykę, oraz dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych obudowach możemy zobaczyć także niewielki wyświetlacz LCD. To oznaka tego, iż z (pozornie) błahego tematu jesteśmy w stanie uczynić finezyjną sztukę.
22-10-12 07:03:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.