Zalety posiadania hobby

Po pracy czy szkole trzeba porządnie odpocząć i się odprężyć. Zrobić to można na wiele sposobów. Obecnie, w epoce ogromnej popularności przeróżnych gier komputerowych, gdy w zasadzie większość nas nosi przy sobie smartfon czy tablet, niestety rozrywka została sprowadzona do mniejszego lub większego ekraniku.


Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!
Napisał: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Starsi i młodsi po skończeniu swoich obowiązków, a niektórzy nawet w czasie nich, włączają sprzęt i zatapiają się w grach. Tracą na tym ich towarzyskie kontakty, ponieważ coraz rzadziej wychodzą z domu, zaczyna też tracić zdrowie, gdyż siedzenie bez przerwy w skulonej pozycji na pewno obojętne dla pleców nie jest. Traci także ich humor i dobre samopoczucie, ponieważ ludzie zamykają się w sobie, przestają się udzielać towarzysko i coraz bardziej gry komputerowe zaczynają wypełniać całe ich życie. A przecież tyle interesujących rzeczy można wykonywać, zachowując rozsądek pomiędzy graniem i inną formą spędzania wolnych chwil.

Jest przecież filmy i sztuka, nawet cotygodniowe wyjście na jakiś dobry film albo oglądnięcie spektaklu w pobliskim teatrze z pewnością dobrze wpłynie na polepszenie samopoczucia, a i przy tym będzie świetna okazja do tego, żeby porozmawiać z przyjaciółmi lub znajomymi.

Jeśli ktoś lubi spotykać się z innymi i przyjemnie spędzać z nimi czas, to być może zainteresują go gry towarzyskie. Przed epoką ekranów taka forma odpoczynki i relaksu cieszyła się dużą popularnością. Na grze w karty czy planszówki lubili się spotykać starsi, a także dzieci taniec dla dzieci łódź i młodzież. A tak ogólnie możliwość zagrania w dobrą grę była jedynie pretekstem do tego, żeby wypocząć w ciekawym towarzystwie i ciekawie spędzić wolny czas. Dziś niestety zwyczaje tego typu zanikają, ludzie kontaktują się za pomocą serwisów społecznościowych, a kiedy uda się już spotkać grupie młodzieży w jednym miejscu, to i tak biorą oni tablet i zaczynają grać. Wielu z nich zapewne nie umiałoby pograć w prostego chińczyka, nie wspominając już o bardziej skomplikowanych grach. Tym niestety mniej osób interesować się będzie majsterkowaniem i pracami domowymi, mówiąc po prostu że się nie mają od kogo uczyć. A wystarczy przecież pożyczyć albo kupić oferowane w wielu miejscach majsterkowanie poradniki i właśnie z nich wszystkiego się dowiedzieć w tym temacie
19-04-29 07:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.