Na co trzeba zwracać uwagę w temacie gier?

Zapamiętajmy, że raczej częste przenoszenie się w niezwykły świat gier to ogólnie nic złego. Jeśli jesteśmy mądrzy, wiemy, iż od dosłownie wszystkiego da się uzależnić, zatem zachowamy umiar, raczej nie będziemy mieli z niczym kłopotów. Jednak jeśli mamy słabą psychikę, w wielu przypadkach mamy wielkie problemy z zachowaniem umiaru, zapewne dołączymy do grupy takich osób, którym w istocie gry szkodzą. Fakty są takie, że statystyczny gracz umie wyciągać dużo radości z grywania, co najważniejsze, zna granicę, zatem gry psp tak czy siak nie stanowią dla niego jakiejś przeszkody, która później wygeneruje spore problemy, na przykład unikanie chodzenia do pracy - istnieją takowe przypadki, zatem należy się starać wystrzegać swoistego uzależnienia się.

PS Vita
Napisał: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
Wyśmienicie, że gry akcji ps vita tak jakby potrafią załagodzić obyczaje. Zatem człowiek, który miewał przez bardzo długi okres czasu kłopoty wynikające z ciągłego stresu, dzięki właśnie wkraczaniu w świat gierek wreszcie miał możliwość wypocząć, niejako móc zapomnieć o pokręconym świecie, który oczywiście jest pięknym miejscem do zamieszkania, ale nierzadko daje ostro w kość. Tego typu ucieczka ma rację bytu, choć należy bardzo uważać, bo nieustanne uciekanie w bezpieczny świat gierek zdecydowanie jest w stanie sprawić nam w dłuższej konsekwencji znaczne problemy.

Miło, iż gry coraz częściej niejako służą do zacieśniania więzi rodzinnych. Takie mamy czasy: zatem rodzic, który chce pobyć ze swoim dzieckiem, w niemal każdym wieku, nierzadko siada z nim do najzwyczajniej w świecie PC czy konsoli. I jakoś nic w tym wszystkim nieodpowiedniego! Miłe gry dziecięce ps vita (przykładowo: gry Playstation Portable) są ciekawe, nie powodują skutków ubocznych. Choć to chyba jasne, że należy sporo rozmawiać z własną pociechą, nie zakładać, iż tylko gry są godne poświęconego czasu - to jasne.

Uważajmy także na kategorie wiekowe: co prawda często to zwykła ściema, ale faktycznie jakieś strzelanki bądź bijatyki ps vita (na przykład jak w tym miejscu: super gry bijatyki na PlayStation Vita) nie są dla najmłodszych. Jeżeli ktoś z nas rozumuje inaczej być może zalicza się do grupy, która musi zwrócić dużą uwagę na to w co gra. Nie bójmy się gier, ale mimo wszystko starajmy się zachować nieco zdrowego rozsądku.
23-01-27 07:03:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.