Odpoczynek dla wielu graczy - olbrzymi wybór planszówek, rodzaje i tematyka

Czynność, którą przypominam sobie z młodości, która zdołała przykuć moją uwagę na dłużej, to gry planszowe. Nie było może specjalnego wyboru, takiego, jaki jest dzisiaj, ale planszówki to był zawsze błogo spędzony czas z kumplami czy bliskimi.

Gra planszowa - Carcassonne
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
W dniu dzisiejszym zestaw gier planszowych jest tak ogromny, że nawet pomysł o próbie wyboru gry, w którą moglibyśmy spróbować zagrać, przyprawia o spory ból głowy.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tu inne tego typu materiały - one także są warte zainteresowania.

Czy może wybrać gry planszowe ekonomiczne? Za młodugraliśmy przecież wszyscy w Eurobusiness, czy Monopoly- to nie powinno być zawiłe. Ale czy będzie to coś świeżego?

Może opłaci się w takim razie spróbować jednej z tych gier familijnych? To powinien być odpowiedni rodzaj gry, szczególnie jeśli nie chcemy grać sami, jednak z bliskimi czy znajomymi. Pod warunkiem, że Wasz tok rozumowania jest podobny, kapitalnym wyborem na start będzie gra Carcassone - gra familijna, której priorytetowym celem jest budowanie osiedli, farm, opactw, a to wszystko z pomocą robotników, którymi dysponujemy.

Reguły są bardzo nieskomplikowane- zaczynamy od rozmieszczenia na planszy, którą najczęściej jest stół, pola startowego. Przy rozpoczęciu każdej swojej tury gracz losuje kartonik z polem terenu, jaki będzie mógł dołożyć. Ważne, by pola, np. z drogą, czy miastem, dokładać w sposób umożliwiający integracje ze sobą sąsiadujących pól. Jeśli tworzymy miasto, które może wyglądać np.

Czy poszukujesz na stronie studio tańca Katowice czegoś niezwykle interesującego? Namawiamy więc do nowego tekstu. Trzeba tylko kliknąć w poniższy link.

jak dawny Wrocław, należy je budować obok pól z miastem - byśmy mogli je powiększać. Po pewnym czasie będziemy mogli zaobserwować na mapie rozwój całego miniaturowego świata z systemem drogowym, miastami, nawet całymi aglomeracjami itp.

Po wyczerpaniu kartoników z terenem z dostępnej puli, grający podliczają zdobyte punkty- im więcej udało nam się „wybudować”, lub przejąć od przeciwnika, tym więcej punktów zdobywamy. Tradycyjnie wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej. Zabawa jest przez cały czas trwania rozgrywki. A, jako że pojedyncza gra nie trwa zbyt długo, wnet po zakończeniu jednej, chcemy zacząć jeszcze jedną. A właśnie o to w grach planszowych chodzi, o oderwaniu się od otaczającej nas rzeczywistości, przeniesieniu się w świat przygody i, najlepiej, wygraniu gry.
21-09-03 10:02:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.