Bądź perfekcjonistą w swojej dziedzinie

dość poprawnie politycznie mawia się, że możesz osiągnąć wszystko co chcesz, możesz być kim chcesz. powinniśmy przyznać, iż to troszkę amerykańskie paplanie, gdyż każdy człowiek posiada pewne zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej albo innej rzeczy. Są oczywiście geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki prominentne. Zresztą, posiadasz pośród własnych kolegów taką osobę? No właśnie.


Napisał: HEMMERSBACH
Nie warto się obrażać na tezę, iż każdy z nas posiada ograniczenia. Co w tym złego, kiedy jedna osoba jest lepsza zdolna od drugiej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a kolejna jest bardziej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, twórczym. Tylko zaakceptowanie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś interesującego ludziom o odmiennych zdolnościach.

Nie staraj się być specem od wszystkiego, bo będziesz rzeczywiście do niczego.

Jeżeli przedstawiana w tym artykule problematyka jest według Ciebie ciekawa, to ponadto sprawdź też podobne warte zapoznania się materiały!

Liczy się wąska specjalizacja, w której można się rewelacyjnie rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś beznadziejny w przedmiotach ścisłych, zostaw to lepszym.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany wątek? Na pewno tak - przejdź po tym linku (www.rankingkont.pl/ranking-kont-dla-studentow/) oraz odszukaj informacje tutaj.

Praca informatyka to dość specyficzna dziedzina, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niż człowiek, który tworzy książki. W obu takich przypadkach powinno odznaczać się wybitnym skupieniem i oryginalnymi umiejętnościami, ale mózgi obu tych osób działają całkiem różnie.


pracownik IT podczas pracy
Napisał: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Co jeszcze istotne. Nie obawiaj się zmiany, jeśli coś ci przeszkadza. Pracujesz w biurze, codziennie bite osiem godzin, a jednak wiesz, iż mógłbyś to robić jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej śmielej stąpają po rynku pracy, wykonując swoje zadania lepiej niźli miałoby to miejsce w biurze. Oczywiście, identycznie, jak ścisłowiec i humanista czują się lepiej w innych dziedzinach, podobnie jedna osoba skuteczniej pracuje w biurze, druga jako wolny strzelec.

najbardziej niezbędne to przystosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w pozostałych życiowych sferach. Tak zrozumiane ograniczenia sprowadzą więcej pozytywnego niż złego. Po co się oszukiwać, że damy radę ze wszystkim, a potem rozpaczać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą korzystniejsze.
20-04-29 07:18:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.