Postarajmy się nie demonizować gier na konsole

Fajnie, że w ogóle polskie dzieci mają aktualnie tak dużo ciekawych metod spędzania czasu. Choć gry ps2, ogólnie spędzanie czasu przed konsolą lub monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, ale o tym później nieco się napisze. Początkowo powiedzmy w ogóle z jakich powodów w żadnym przypadku nie można nadal wielce stereotypowo podchodzić do świata gier!

screen z need for speed
Napisał: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
No wiadomo: przynajmniej niektórzy rodzice myślą, że gry bardzo szkodą, szczególnie jeśli w grę wchodzi psychika młodego człowieka. Głupie myślenie: przecież gierki nie powodują, iż normalny człowiek z dnia na dzień staje się wariatem - na ten przykład oczernianie producentów gier, próba oskarżenia ich, jakoby byli głównymi winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest w zupełności bezsensowne. A zresztą można podać wiele rodzajów gier...

Czyli są oczywiście sprzedawane w sklepach gry akcji PS2, które nierzadko w istocie nie powinny być użytkowane przez małolatów, lecz bez przesady: przecież wszystko jest dla ludzi, jeśli jest tylko używane ze zdrowym umiarem! Zapamiętajmy, że zwykły gracz, w dosłownie każdym wieku, jest osobą, która generalnie może wiele się z gierek nauczyć, chociażby języków obcych!

Są dostępne lingwistyczne gry dziecięce PS2, które sprawiają, iż czymś bardzo łatwym jest szybkie poznawanie słówek. To żadna jakaś tam ściema! Ciężko nie dostrzec, że w bardzo wielu przypadkach nauka jest najprostsza wtedy, gdy po prostu młodzieniec nie wie, iż w trakcie beztroskiej rozrywki również buduje swoją przyszłość: a język angielski trzeba poznać!

Należy także doceniać to, że samochodówki bądź gry akcji na konsolę PS2 są w stanie spowodować, iż dziecko nareszcie zrelaksuje się. Dzieciństwo generalnie powinno być możliwie jak najbardziej beztroskie, a szczególnie dzisiaj stres dziecięcy na nieszczęście nie jest nieczęsto dostrzegalnym zjawiskiem społecznym. Dostrzegajmy minusy gierek, lecz nie demonizujmy ich za bardzo, to nie ma sensu.


Sprawdź też

Po co grywamy w różnego rodzaju gry?

zestaw playstation i gry
Napisał: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Źródło: http://www.flickr.com
Kto nie kocha co jakiś czas pograć w jakąś grę? Niegdyś królowały gry takie jak choćby klasy. Jednak dzisiaj głównie są na topie gry komputerowe. Na pewno mają nieco wad, gracze nie we wszystkich przypadkach pokazują zdrowy dystans, ale w zasadzie z gierkami jest dokładnie jak z autami. Czyli jeżeli są poprawnie wykorzystywane, nie ma większego kłopotu. Dobrze, ale niby dlaczego gierki komputerowe są tak bardzo obecne w życiu? Niby czym się objawia ich duży fenomen? Pewnie chodzi głównie o to, że po prostu zapewniają świetną rozrywkę.
14-06-27 16:14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.