Windows Phone 8

Od kilku lat jednym z najczęściej nabywanych i najsilniej pożądanych urządzeń multimedialnych są smartfony, czyli kieszonkowe urządzenia telefoniczne kompresujące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego.

windows 8
Pierwsze smartfony powstały na końcu drugiej połowy lat 90., a dziś kumulują funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej, pagera, GPS, jak też aparatu fotograficznego i kamery wideo. Urządzenia te sterowane są za pośrednictwem systemów operacyjnych pokrewnych do tych, które są używane w komputerach. Najczęściej używane są: Android, Bada OS, Symbian, iOS, BlackBerry OS oraz Windows Phone. Wyjątkowo niedoceniany jest ostatni spomiędzy nich, jednak pomimo dużej ilości przeciwników, w ostatnich latach zyskuje coraz więcej fanów i w wybranych państwach zdobył już aż 5-6% rynku.

W tym roku Microsoft wypuścił na rynek swój nowy produkt- system operacyjny Windows Phone 8. Oprogramowanie to jest bardzo ciekawym wyjściem dla posiadaczy smartfonów. Jest ono kompatybilne z PC z Windows 8, Windows RT oraz konsolą Xbox 360 jak i również usługami w chmurze SkyDrive. Dzięki kompatybilności użytkownik może między innymi edytować dokumenty na telefonie i skończyć edycję na komputerze. Tak jak systemy znane już z urządzeń PC, Windows Phone 8 ma kafelkowy interfejs. To całkowicie zmieni pisanie aplikacji na windows phone i ich wygląd.


windows 8 wygląd
Charakterystyczne są tak zwane „żywe kafelki” (ang. Live Tiles), poprzez które użytkownik może dopasować ekran urządzenia do indywidualnych potrzeb, umieszczając na nim przykładowo: wybrane aplikacje, muzykę, zdjęcia.

Nie miej obawy, że danych na opisywany temat nie odnajdziesz, ponieważ są tu. Wystarczy wejść na proponowany wpis (http://www.pixlab.pl/wycen-branding-rebranding-projekty-graficzne), który znajduje się pod odnośnikiem.

Do wyboru mamy trzy rozmiary i 20 kolorów kafelków. Najużyteczniejsze funkcje tego systemu operacyjnego to:

- Live Apps- to aplikacje dające możliwość dostępu do teraźniejszych informacji z ekranu startowego, przykładowo propozycji w serwisie zakupów grupowych, wpisów na Facebooku;

- Kącik Dziecięcy- jest to nicodzienna opcja, za pośrednictwem której umożliwisz swojemu dziecku dostęp jedynie do wyselekcjonowanych przez siebie aplikacji oraz funkcji;

Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Napisał: Samsung
Źródło: Samsung
- Pokoje – dają możliwość tworzenia grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, np. z rodziną, przyjaciółmi. Za pośrednictwem tej opcji można prowadzić konwersacje na czacie, dzielić się dokumentami, zdjęciami;

- Licznik transferu – zmniejsza objętość ściąganych z Internetu danych poprzez minimalizację zdjęć na stronach internetowych, wyświetla ile danych potrzebuje aplikacja, informuje o bliskim skończeniu się limitu. Niestety opcja jest dostępna nie u wszystkich operatorów.

- Portfel i NFC – umożliwia płatności przy pomocy modułu NFC (ang. near-field communications), zakładanie kart lojalnościowych, członkowskich.

- Skype – używając komunikatora posiadacze mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w zwykłym telefonie. Skype jest stale aktywny i dostępny.

Mając na uwadze szczegół, że platforma Windows Phone 8, ze względu na swoją niewielką jak na razie renomę, nie jest przesycona dostępnymi aplikacjami (tak jak to się dzieje w przypadku przykładowo oprogramowania Android) wartym zgłębienia zagadnieniem jest projektowanie aplikacji mobilnych. Teraz praktycznie każdy windows phone developer będzie programował głównie na ten system. Interesujących się tym tematem zapraszam na stronę jojomobile, jest to firma tworząca aplikacje mobilne, gdzie można znaleźć wiele informacji, których tematyką jest między innymi projektowanie aplikacji na Windows 8.
Źródło: jojomobile.eu
Napisał: S.S.
22-09-04 07:05:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.