Interesujące oferty twórców znanych konsol

Dwie najbardziej innowacyjne konsole do gier zostały stworzone już prawie dziesięć lat temu. Pierwszy Xbox 360 został stworzony osiem lat temu, odpowiednik marki sony – PlayStation 3 miał swoją premierę rok później. Pomimo różnic technologicznych na korzyść PlayStation obie konsole zyskały rzesze oddanych zwolenników. W tym roku obydwie firmy wypuściły do sprzedaży najnowszą generację urządzeń – PlayStation 4 i Xbox One.

nowy xbox w pudełku
Napisał: Arthur Caranta
Źródło: http://www.flickr.com
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozgorzała walka fanów obu urządzeń. Z całej tej sytuacji najbardziej cieszą się gracze przywiązani do komputerów, ponieważ oni od dłuższego czasu narzekali na to, że stare konsole hamują ewolucję gier komputerowych.

Nowe technologie
Oprócz zauważalnie większych możliwości, obie konsole dopasowano do epoki serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation wyposażony jest nawet w specjalny guzik „share” odpowiedzialny za udostępnianie za pośrednictwem sieci obecnego wyniku gry. Xbox One także umożliwia użytkownikom dzielenie się nagranymi częściami rozgrywki, kontroler tej konsoli nie ma jednak dedykowanego tej czynności przycisku. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontrolowania konsoli.

Jeżeli masz chęć zgłębić więcej detali na opisywany tu temat, to użyj strony zaprezentowanych w tym materiale.

Bezprzewodowe dżojstiki wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy kierujące konsolą z wykorzystaniem gestów czy głosu – to rozwiązania które rozwijały się na przestrzeni lat, a teraz są jeszcze bardziej dopracowane.

Przyszłość jest obiecująca
Obecnie inżynierowie obu firm pracują nad nowego typu urządzeniami peryferyjnymi które mają zmienić oblicze rozrywki oferowanej przez gry na konsole. Microsoft, firma produkująca konsolę Xbox (więcej tutaj: na temat nowego xbox) zaprezentowała niedawno technologię SmartGlass.

Technologia ta ma pozwolić na współpracę telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie mobilne dodatkowym ekranem i kontrolerem w jednym. W toku są ponadto prace nad wdrożeniem do obu konsol rewolucyjnego dodatku – specjalnych okularów które pozwolą graczom wcielić się w głównego bohatera gry i oglądać akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci przewidują ponadto, że w ciągu paru lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń kompatybilnych z konsolami, które mogą zmienić oblicze wirtualnej rozgrywki.
21-01-21 07:24:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.