Kulig to świetny sposób na udaną zabawę podczas zimy

Jakby zrobić sondę uliczną i zadać pytanie, jaką porę roku najbardziej lubimy, na pewno największa ilość odpowiedzi „za” padłoby na okres letni. Nic dziwnego, przecież w taką porę można robić prawie wszystko, nie dość, że nie musimy się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby innego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są bezproblemowo osiągalne. Tak to jest z ciepłym okresem, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonej sondzie być tuż za latem. A co z pozostałymi porami roku? Wielu z nas lubi zimę, a jesień jedynie, kiedy wygląda, jak „nasza polska złota jesień”.


zima
Napisał: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas każdej pory roku wynajdziemy coś interesującego do roboty. Jak powiedzieliśmy we wstępie o lecie do roboty jest wiele ciekawych rzeczy. Lato to w końcu wakacje, więc możemy pojechać za granicę lub chociażby nad polskie morze, gdzie znajdziemy niezliczoną ilość okazji do wspaniałej zabawy. Lato ma też tę zaletę, iż w wielu miejscach praca nie prezentuje się tak, jak w innych okresach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefem czuje nastrój wakacyjny, tak więc w pracy jest jakby mniejszy poziom stresów i niepokojów.


A następnie zjawia się jesień i wielka ”deprecha”. Jesień, jakkolwiek by się nie prezentowała, zawsze się kojarzy z końcem lata, z powrotem do pracy po urlopie, szkołą, kojarzy się również z coraz niższymi wartościami temperaturowymi, krótszymi dniami i mrozem w nocy. Jesień jest niezbyt lubiana. Czasami nam troszkę wynagrodzi swoją chimeryczną naturę, gdy zapanuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niesamowicie cudowne, słoneczne dni, przyjemną temperaturę i cudne widoki. Liście stają się różnokolorowe, jest magicznie.


zima
Napisał: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie trwa to za długo, ponieważ zaraz przychodzi plucha, opady deszczu i szarzyzna. Zima jest tuż-tuż. Gdy jest okres przedzimia właściwie może wydarzyć się wszystko, dopiero, gdy nastanie prawdziwa i śnieżna zima można się w niej zakochać.

Jeśli omawiana kwestia Cię naprawdę fascynuje, to bez grymaszenia kliknij tutaj - to niezwykle wiarygodna strona (http://www.eccotravel.eu/kraj/islandia/), która także Cię zaciekawi!

Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś naszym autem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to naprawdę zimę da się lubić. Jesteśmy w stanie robić wiele niezwykłych rzeczy. Mieszkasz w ogromnym mieście? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz na stronie i wybierz coś dla siebie. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym odnajdziesz górkę, z której bez trudu możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są cudowne, gdy pada śnieg. Szkoda, że nie zawsze tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.
21-09-08 07:31:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.