Nowoczesne urządzenie, które bardzo polepsza bezpieczeństwo podczas jazdy autem. O czym mowa?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z urządzeń, które umożliwiają rejestrację ważnych zdarzeń. Mówimy oczywiście o rejestratorach wideo, ruchu albo dźwięków, jak podsłuchy. W tym artykule skupimy się na ostatnio dość powszechnym urządzeniu - kamerze umieszczonej w samochodzie. Daje ona niezwykle obiecujące rezultaty.
kamera
Napisał: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Kamera samochodowa w lusterku jest coraz bardziej popularna. W każdym miesiącu mamy coraz więcej kierowców, którzy montują takie urządzenia we własnych pojazdach. Kamera taka nagrywa nieprawidłowe zachowania ludzi na drodze. Czasami więc jest ona kluczowa, żeby udowodnić komuś winę. Posiadanie rejestratora to więc z pewnością nie zwykła moda. Pamiętajmy bowiem, że jest to narzędzie, które znacznie poprawia bezpieczeństwo na drogach. Ich wybór jest ogromny, możemy zdecydować się na wersję bardziej podstawową, która nie posiada wyświetlacza jak i innych czujników. Są także bardziej zaawansowane technicznie kamery wideo z regulowanymi ekranami o dużej rozdzielczości obrazu. Więcej na

Sprawdź też

Na temat aplikacji mobilnych - ciekawe rady

telefon komórkowy
Napisał: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Oprogramowanie do telefonów komórkowych oparte na licencji open source zrewolucjonizowało osiągnięcia urządzeń mobilnych. Na dzień dzisiejszy projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo łatwe i wymaga jedynie podstawowych informacji z zakresu programowania. Przez to na stronach internetowych można znaleźć ogromne ilości amatorskich programów stworzonych na komórki, wykorzystujących przyrządy w jakie wyposażony jest zazwyczaj nowoczesny telefon komórkowy: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Dużo z takich aplikacji wykorzystywana jest jedynie do zabawy, istnieją jednak takie, które pomagają ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc jedynie przez fantazję osoby tworzącej program.


Ceny też wyglądają różnie: od kilkudziesięciu do tych za ponad dwa tysiące złotych. Zakupmy model , który zwiększa bezpieczeństwo na drodze, aby filmy z nagraniami mogły trafić do sieci. Dzięki temu być może policja zainteresuje się takim piratem drogowym. Kamera założona w
go pro
Napisał: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com
pojeździe, o czym wyżej wspominaliśmy może być również najlepszym dowodem, kiedy przytrafi nam się wypadek, albo jeśli powstanie wątpliwość, kto odpowiada za kraksę. Będzie także niezwykle przydatna, kiedy sprawca na przykład stłuczki zbiegnie z miejsca zdarzenia. Kamera samochodowa musi być trochę jak kamera sportowa wodoodporna.


Dlaczego akurat tego rodzaju porównanie? Oczywiście taki typ kamery różni się mocno od profesjonalnej kamery sportowej, lecz patrząc na jej parametry, precyzję i pracę w ciężkich warunkach, możemy dostrzec analogię. Kupując więc kamerę nie decydujmy się na najtańszą wersję, ponieważ może ona podołać swojej roli. Lepiej wybierzmy model, który będzie zapewniał spokojną oraz możliwą do późniejszego wykorzystania rejestrację wizji oraz fonii. To faktycznie jest pomocne w wielu sytuacjach, gdy wiemy, że racja stoi po naszej stronie, ale nie potrafimy jej udowodnić.
19-03-27 18:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.