Jakim sposobem można zarabiać na życie własnym głosem?

Narząd mowy odgrywa niezwykle istotną rolę w codziennym życiu człowieka. Umożliwia bowiem porozumiewanie się z innymi ludźmi. Niektóre osoby mają szczególne zdolności wiążące się z mową, lub też wyjątkowo przyjemny dla ucha głos.
studio nagrań
Napisał: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Taki głos nazywany jest niejednokrotnie „radiowym”, gdyż nadaje się bardzo dobrze do tego rodzaju zadań. Jest określona grupa profesji, gdzie praca opiera się głównie na mówieniu. Pracownicy tacy przez obciążenia w dużym stopniu narażeni są na schorzenia narządów takich jak na przykład krtań. W sytuacji tego typu osób szczególnie niewskazane jest palenie tytoniu, ponieważ w tego typu sytuacjach narząd głosu jest zagrożony podwójnie. Do osób zarabiających głosem zaliczają się przykładowo pedagodzy i wykładowcy, którzy codziennie organizują zajęcia z uczniami i studentami.
nowoczesne studio nagrań
Napisał: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Stanowisko w radiu

Oczywiście praca głosem większości osób od razu kojarzy się z pracą w studiu . Nie każdy ma predyspozycje do tego, by takie stanowisko zajmować nie tylko z uwagi na samo brzmienie głosu. Zwykle kandydatów na takie stanowisko wykluczają na przykład wady wymowy czy inne problemy tego typu. Poza tym praca radiowca wbrew przekonaniu niektórych jest stosunkowo ciężka, co nie jest widoczne ze strony słuchacza. Poza głosem prezentera w radiu słychać również muzykę i jingle radiowe (najlepsze jingle i reklamy z Fabryki Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak używają swoich głosów rzez długi czas. Z tego powodu na stanowiska radiowe prowadzona jest najczęściej ostra selekcja kandydatów.


Sprawdź też

Bank głosów pozwoli ci zaprowadzić udogodnienia, zarówno na linii telefonicznej, jak też w siedzibie przedsiębiorstwa.

radio
Napisał: Brangwyn Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Dobre powitanie w centralce telefonicznej okazuje się bardzo istotne, ponieważ jest wyrazem grzeczności względem kontaktujących się klientów, jak też pozwala przekazywać różne kluczowe informacje i wskazówki. Kiedy zatem nie chce się, aby dzwoniących witał surowy sygnał telefoniczny, trzeba zaplanować projekt unikalnego powitania. Będzie to bez wątpienia udaną inwestycją.

Pozostałe zawody wykorzystujące głos

Ciekawym zawodem, aktualnie niestety zanikającym, a w którym głos odgrywa bardzo istotną rolę, jest stanowisko megafonisty kolejowego. Jest to osoba, której rolą jest informować ludzi o przyjazdach i odjazdach pociągów, różnorodnych opóźnieniach i tym podobnych. Wskazane jest, by głos takiego megafonisty był miły w odbiorze, jednak najważniejszą rolę pełni tu dykcja, gdyż od niej zależy właściwe zrozumienie przekazu przez pasażerów. Nie powinno się zapominać rzecz jasna o wokalistach, których narzędziem pracy także jest głos. Współczesne studio nagrań to miejsce, które może zagwarantować wiele w kwestii poprawy brzmienia głosu wokalisty w końcowym rezultacie.
23-02-04 07:26:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.