Czym jest wskaźnik napięcia, jak on funkcjonuje i dlaczego jest tak pożyteczny?

Czy też pamiętasz, które jest od dawna podstawowe narzędzie wszelakiego elektromontera? Używa go też z pewnością każda tzw. "złota rączka". To interesujące, że takie małe narzędzie może ustrzec wręcz przed porażeniem elektrycznością, zatem nawet przed śmiercią.


Niniejszym urządzeniem jest miernik napięcia, nazywany też jako wskaźnik czy też tester.


Swym wyglądem bardzo przypomina płaski wkrętak, może poza tym spełniać także tę funkcję. Jednak stanowczo korzystniej jest jego używać w jego naturalnej roli, czyli jako sprzętu, za pomocą jakiego można kontrolować, czy też dana powierzchnia jest przyłączona do energii elektrycznej. W swojskich uwarunkowaniach wskaźnik napięcia najczęściej wykorzystywany jest do kontroli, czy w kontakcie elektrycznym jest napięcie. Jak się to wykonuje? Wystarczy wyłącznie metalowy koniec testera włożyć w jeden z otworów w kontakcie elektrycznym, a drugi koniec dotknąć palcem, jakim na ogół jest kciuk.


Sprawdź też

Miasto czy prowincja. W którym miejscu wolałbyś mieszkać?

szafka pod telewizor
Napisał: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
tego typu opowieść: spotyka się dwóch znajomych na ulicach stolicy. Jak to było zanim się spotkali? Otóż, jeden z nich spaceruje nieśpiesznie, ogląda każdą rzecz, patrzy do góry, a na twarzy ma niewymuszony, cwany uśmiech. Drugi pędzi jak szalony, jest zauważalnie pobudzony i czuć, że coś mu się wymyka z rąk. Kiedy się spotykają przystaje jednakże i mówi, że już nie ma sensu biec, że już i tak się nie uda, nie zdąży, ponieważ były pewne problemy na drodze. Najpierw korek, następnie nie miał gdzie zaparkować samochodu, no ogólnie wtopa.


Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Napisał: SPOT Light
Źródło: SPOT Light


Jeśli napięcie jest podłączone do gniazdka, to bezbarwna rękojeść miernika, jaka posiada m.in. element o nazwie neonówka i oczywiście - diodę zapali się. Będzie to bodziec, że napięcie elektryczne jest do gniazdka podpięte. Jeśli zastanawiasz się, w jakim miejscu można by kupić taki wskaźnik napięcia, to niezłym rozwiązaniem jest wycieczka do marketu elektrycznego. Mógłbyś także poszukać tego typu testera w sieci.


W tamtym miejscu na pewno będzie nieco mniej kosztowny, chociaż w wypadku testera, który wkłada się do kontaktu elektrycznego, bardziej istotna jest z pewnością jego jakość, a nie cena. Na własnym zdrowiu oraz życiu nie można wszakże oszczędzać.
19-01-19 01:51:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.