Czym jest wskaźnik napięcia, jak on funkcjonuje i dlaczego jest tak pożyteczny?

Czy też pamiętasz, które jest od dawna podstawowe narzędzie wszelakiego elektromontera? Używa go też z pewnością każda tzw. "złota rączka". To interesujące, że takie małe narzędzie może ustrzec wręcz przed porażeniem elektrycznością, zatem nawet przed śmiercią.


Niniejszym urządzeniem jest miernik napięcia, nazywany też jako wskaźnik czy też tester.
Swym wyglądem bardzo przypomina płaski wkrętak, może poza tym spełniać także tę funkcję. Jednak stanowczo korzystniej jest jego używać w jego naturalnej roli, czyli jako sprzętu, za pomocą jakiego można kontrolować, czy też dana powierzchnia jest przyłączona do energii elektrycznej. W swojskich uwarunkowaniach wskaźnik napięcia najczęściej wykorzystywany jest do kontroli, czy w kontakcie elektrycznym jest napięcie. Jak się to wykonuje? Wystarczy wyłącznie metalowy koniec testera włożyć w jeden z otworów w kontakcie elektrycznym, a drugi koniec dotknąć palcem, jakim na ogół jest kciuk.


Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Napisał: SPOT Light
Źródło: SPOT Light


Jeśli napięcie jest podłączone do gniazdka, to bezbarwna rękojeść miernika, jaka posiada m.in. element o nazwie neonówka i oczywiście - diodę zapali się. Będzie to bodziec, że napięcie elektryczne jest do gniazdka podpięte. Jeśli zastanawiasz się, w jakim miejscu można by kupić taki wskaźnik napięcia, to niezłym rozwiązaniem jest wycieczka do marketu elektrycznego. Mógłbyś także poszukać tego typu testera w sieci.
W tamtym miejscu na pewno będzie nieco mniej kosztowny, chociaż w wypadku testera, który wkłada się do kontaktu elektrycznego, bardziej istotna jest z pewnością jego jakość, a nie cena.

Ten tekst ma niesamowicie ciekawą zawartość, ale odwiedź serwis www (https://www.autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci), który ma podobne informacje. Też z pewnością będą niesamowicie ciekawe.

Na własnym zdrowiu oraz życiu nie można wszakże oszczędzać.
22-03-07 07:53:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.