Używanie dobrego odkurzacza toe praktyczne wyjście

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić porządkowanie bez zastosowania elektroluksu, zwłaszcza czyszczenie dywanów i wykładzin.


Przy zakupie tego urządzenia powinno się dogłębnie przemyśleć jego parametry.


W elektroluksie niezwykle znacząca jest siła ssania. Taka moc definiuje siłę, z którą są zasysane zanieczyszczenia i to oczywiście ona zaświadcza o skuteczności sprzętu. Jeśli w budynku nie ma najmłodszych, ani zwierzaków, wystarczy siła ssania 300-350 W. Zaś jeżeli zamieszkujemy ze zwierzakami, lub domownicy są wrażliwi na kurz i pyłki, sprawdzi się narzędzie o wyższej mocy. Najlepszym rozstrzygnięciem jest kupno odkurzacza o korygowanej siły ssania, albowiem każde podłoże potrzebuje innej siły ssania.


etui
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com


Użytecznym wyjściem jest rura do odkurzacza teleskopowa, czyli o korygowanej długości, którą wolno dostosować do wzrostu sprzątającej postaci. Mniejsze znaczenie ma natomiast półprodukt, z jakiego rura została wykonana, należałoby jedynie pamiętać, że plastykowe są lżejsze od metalowych.


Osiągalne w punktach odkurzacze są zaopatrzone w podstawowe zestawy dodatków, szczotkę wszechstronną z przełącznikiem, szczotkę do parkietów, do tapicerki, także do czyszczenia ciężko dostępnych zakątków.


dyski przenośne
Napisał: Pure Energy


Sprawdź też

Czym jest wskaźnik napięcia, jak on funkcjonuje i dlaczego jest tak pożyteczny?

Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Napisał: SPOT Light
Źródło: SPOT Light
Czy pamiętasz, które jest od dawna podstawowe narzędzie wszelakiego elektryka? Używa go też z pewnością dowolna tzw. "złota rączka". To interesujące, że takowe małe urządzenie mogłoby ustrzec wręcz przed porażeniem prądem, czyli wręcz przed śmiercią.


Tym mechanizmem jest miernik napięcia, nazywany także jako wskaźnik lub tester.


rura do odkurzacza
Napisał: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com


Bardzo istotne w każdym elektroluksie są filtry. Te zlokalizowane przed pojemnikiem na kurz mają za zadanie ochraniać napęd, zaś wylotowe filtrują wylatujące powietrze.


Powinno się zadbać o filtry, gdyż od nich jest zależna czystość powietrza w sprzątanym pomieszczeniu.


Odkurzacze wielozadaniowe są niezwykle często wybierane przez kupujących. Określane są jako wielofunkcyjne, bowiem dodatkowo mogą zbierać ciecze, prać dywany i tapicerkę, myć posadzki, bądź okna.
19-01-25 22:00:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.