Najważniejsze zasady eksploatacji sprzętu AGD

O tym, jak bardzo potrzebna jest pralka, częstokroć myślimy dopiero wtedy, gdy się zepsuje.


Jednak wystarczy odpowiednio użytkować pralkę, żeby służyła długie lata po upływie okresu gwarancji.


Pośród elementów, jakie w największym stopniu szkodzą urządzeniu, wymienia się króciutkie odstępy pomiędzy praniami, przepełnianie pralki albo twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większej części z nas byłoby na pewno problematyczne. Jednakże chroniąc pralkę nie tylko wydłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy również skuteczność prania, zapobiegamy niszczeniu tkanin oraz szczędzimy na detergentach.


Sprawdź też

Elektroniczna wymiana informacji - co to jest i w czym może nam dopomóc?

online
Napisał: www.future-toys.pl
Czym jest dokładnie EDI, a więc pochodzące z języka angielskiego Electronic Data Interchange i jak konkretnie ma związek z wspomnianą w naszym temacie elektroniczną wymianą informacji? Jaki jest jego najważniejszy cel i co nam umożliwia jego stosowanie? To wszystko oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu znajdziesz w środku naszego nowego - dopiero co wydzierganego - artykułu!


Przede wszystkim na początku musimy objaśnić, czym dokładnie jest wspomniane we wstępie EDI.


Wśród najczęstszych powodów awarii urządzenia wyszczególnia się uszkodzony bęben, uszkodzony programator oraz usterkę pompki. W najgorszym wypadku urządzenie może przestać funkcjonować, a wręcz zalać łazienkę podczas prania. Częstym błędem, który popełniamy, używając pralki, jest przepełnianie bębna. Wkładamy do niego zanadto dużo ubrań naraz, co powoduje, że urządzenie zużywa więcej wody i energii, zaś ubrania gorzej się dopierają. Przeładowanie może też przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co jakiś okres warto wykonać tzw. czyszczenie pralki, zatem puste pranie – nastawić progRAMator na wysoką temperaturę, dodać środek piorący po czym uruchomić urządzenie bez wsadu. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.


Płyta wiórowa, płyty
Napisał: Preston Rhea
Źródło: http://www.flickr.com


Opróżnij kieszonki pranych ciuszków a także regularnie czyść pralkę – nie jedynie na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz.


W szufladzie nie może zalegać proszek, dlatego że może to zablokować przepływ . Raz na mniej więcej dwadzieścia prań dobrze byłoby oczyścić filtr pompy z włosków albo kawałeczków tkanin.
19-01-20 09:34:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.