Najważniejsze zasady eksploatacji sprzętu AGD

O tym, jak bardzo potrzebna jest pralka, częstokroć myślimy dopiero wtedy, gdy się zepsuje.


Jednak wystarczy odpowiednio użytkować pralkę, żeby służyła długie lata po upływie okresu gwarancji.
Pośród elementów, jakie w największym stopniu szkodzą urządzeniu, wymienia się króciutkie odstępy pomiędzy praniami, przepełnianie pralki albo twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większej części z nas byłoby na pewno problematyczne. Jednakże chroniąc pralkę nie tylko wydłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy również skuteczność prania, zapobiegamy niszczeniu tkanin oraz szczędzimy na detergentach.


Wśród najczęstszych powodów awarii urządzenia wyszczególnia się uszkodzony bęben, uszkodzony programator oraz usterkę pompki. W najgorszym wypadku urządzenie może przestać funkcjonować, a wręcz zalać łazienkę podczas prania. Częstym błędem, który popełniamy, używając pralki, jest przepełnianie bębna. Wkładamy do niego zanadto dużo ubrań naraz, co powoduje, że urządzenie zużywa więcej wody i energii, zaś ubrania gorzej się dopierają. Przeładowanie może też przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co jakiś okres warto wykonać tzw. czyszczenie pralki, zatem puste pranie – nastawić progRAMator na wysoką temperaturę, dodać środek piorący po czym uruchomić urządzenie bez wsadu. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.


Płyta wiórowa, płyty
Napisał: Preston Rhea
Źródło: http://www.flickr.com


Opróżnij kieszonki pranych ciuszków a także regularnie czyść pralkę – nie jedynie na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz.
W szufladzie nie może zalegać proszek, dlatego że może to zablokować przepływ .

Czy masz chęć pogłębić swoją wiedzę na powyższy temat? W takim razie chcemy nakłonić Cię do naszych następnych wpisów - wejdź w łącze do źródła (https://e-vemco.pl/aktualnosci-i-promocje,27).

Raz na mniej więcej dwadzieścia prań dobrze byłoby oczyścić filtr pompy z włosków albo kawałeczków tkanin.
22-02-25 07:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.