Od kiedy istota ludzka opanowała sztukę panowania nad światłem, rozpoczął się dla naszego świata nowy rozdział

Oczywistym jest, że wieki temu światło dostarczały świece oraz lampy naftowe, które były stosunkowo kosztowne. Dlatego jeszcze kilkaset lat temu spora część ludności naszego kontynentu żyła wciąż według określonego przez słońce cyklu dnia.


Jednakże, dziś mamy już XXI stulecie i nikt nie powinien oszczędzać elektryczności lub siedzieć w domu przy świecy (chyba, że to romantyczna kolacja we dwoje).


beleuchtung
Napisał: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com


Sprawdź też

Najlepsza ochrona naszej posiadłości

plany
Napisał: Juozas Šalna
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nikt nie powinien czuć się całkowicie bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy na danej posesji jest nasz dom, czy zakład pracy, dobrze jest wyposażyć obiekt w nowoczesne sprzęty do chronienia budynków.


Dbałość o bezpieczeństwo to wszakże jedno z wielu kwestii naszych czasów.


Elektryfikacja była jednym z najważniejszych haseł agitacyjnych socjalizmu i należy powiedzieć, że jest to jedyna rzecz w naszym kraju, która się powiodła w okresie ich rządzenia. Niemal wszystkie miasteczka w Polsce posiadają przyłączenie do elektryczności. Dlatego każdy bez problemu ma możliwość oglądać telewizję czy wieczorem zapalić światło w salonie. Lekarze od dawna przypominają, żeby przykładowo nie siedzieć w pochmurne dni po ciemku, ponieważ sprzyja to rozwijaniu się depresji. Nawet dekoratorzy wnętrz powtarzają, aby w pomieszczeniach należycie rozplanować oświetlenie. Każdy pokój musi posiadać spore doświetlenie, zwłaszcza jeżeli jego okna są skierowane na północ. Oświetlenie musi być zainstalowane w pokoju w kilku punktach. Nie może ograniczyć się wyłącznie do jednego punktu - żyrandola wiszącego u sufitu. W pokoju powinny być także lampy stojące czy wiszące, by źródło jasności pochodziło z różnych stron.


Jeśli na przykład kochamy czytać w salonie w naszym fotelu, to musimy zainstalować tam dobre oświetlenie, tak aby nie zepsuł nam się wzrok.


Prawidłowe oświetlenie sprzyja dobremu samopoczuciu każdego człowieka.
19-02-22 22:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.