Pięć ważkich powodów, dla których należałoby czytać książki

W dobie ogólnoświatowego Netu masa osób coraz więcej czasu spędza korzystając z komputera, serwisów społecznościowych i innych rzeczy, które oferuje nam dziś Internet. Nie da się więc nie dostrzec, iż w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej popularne i coraz bardziej wymiera, w szczególności można to dostrzec pośród młodszych pokoleń.


książka
Napisał: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej czytanie książek ma niezwykle wiele zalet i nawet jeżeli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to wskazane jest niekiedy odkryć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, że niesie to za sobą istotnie niemało wielkich wartości.

Zobacz, że praktyczna propozycja (lemans.pl/cennik/) posiada użyteczne informacje, okażą się wartościowe - one Cię bezsprzecznie całkowicie wciągną. Kliknij tutaj!

Naturalnie zdołamy wyliczyć współcześnie naprawdę dużo powodów, dla jakich wskazane jest czytać książki, jednak my skupimy się dzisiaj tylko na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek oczywiście natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, które czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta sporo wzmaga nasze horyzonty, a także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Co więcej dzięki czytaniu książek wzbogaca się nasze słownictwo, mamy istotnie większą prostotę wypowiadania się, cechuje nas większa wymowność.


książka
Napisał: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają również na poprawę pamięci. Jest to wspaniały trening dedukcji, analitycznego i krytycznego myślenia, oraz także wyciągania wniosków. Czytanie książek porządniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż chociażby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią wartością czytania książek jest to, że wywołują empatię. Czytając częstokroć wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim doświadczamy trudne chwile, pojmujemy jego rozterki. Takie emocjonalne poruszenie powoduje, że w stosunku do innych osób jesteśmy skłonni przejawiać większą empatię.

Udowodniono też, że czytanie książek hamuje demencję oraz rozwój Alzheimera, w związku z tym jak widać książki posiadają także przydatny wpływ na nasze zdrowie. Co interesujące oglądanie telewizji ma skutek kompletnie odwrotny, bowiem zdoła przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, iż książki świetnie wpływają na odprężenie. Interesująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, niż kubek herbaty lub słuchanie muzyki.
20-09-08 08:13:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.