Terenowa wyprawa surwiwalowa – jak zgromadzić niezbędny ekwipunek?

Prawdziwi mężczyźni bardzo lubią sprawdzać się w męskich konkurencjach sportowych lub w udawanej walce o przetrwanie. Pewni mężczyźni wolą wymagające skupienia, wprawnego oka i celności strzelanie, inni sprawdzający kondycję paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i wysiłku umysłowego wyprawy survivalowe.


survival
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
By wyruszyć w teren koniecznie trzeba wcześniej skompletować pełny ekwipunek. Osoby zajmujące się surwiwalem mówią, że wcale nie trzeba wiele, żeby zacząć i że znakomitą większość niezbędnych przedmiotów mamy we własnych czterech ścianach, ale kiedy wyszczególni się wszystkie potrzebne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów używanych przez surwiwalowców podczas ich wyjść są noże. Sprawdzają się w wielu przypadkach, więc muszą mieć naprawdę dobre ostrze i pokazywać wszystkie swoje możliwości w różnych typach wyzwań. Podobno najczęściej na świecie wybieranym nożem jest model firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, materiał, z którego jest wykonany, jest wytrzymały i ma korzystną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest - co sugeruje już nazwa - do zadań surwiwalowo - ratowniczych. Może być stosowany również jako nóż myśliwski lub narzędzie pracy przydatny na każdym biwaku. Nóż ten został zrobiony z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem dobrze trzymającej ostrość. Jego nieodzowną zaletą jest nierdzewność. Dzięki temu może on być używany w warunkach ciągłego zawilgocenia. Uchwyt jest bardzo stabilny, a co za tym idzie - nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy brudnej ręce. Nóż Cold Steel CRK nie sprawia też problemu w noszeniu. Dostaniemy go tylko w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, lecz online z pewnością jest w stałej sprzedaży - sprawdź nas. Prawdziwy surwiwalowiec nie może obejść się także bez zapałek lub zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, sprawdzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej lub [gopro hero8 black] peleryny. Oczywiście w terenie konieczna jest również mapa, apteczka (koniecznie z zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i leków przeciwbólowych) i jedzenie. Wszystkie potrzebne produkty warto spakować do plecaka, który ma schowany, przeciwdeszczowy ochraniacz.


Jednakże mimo wszystko w wyprawie surwiwalowej kluczowe jest to, aby ruszać głową przy każdym działaniu i podejmować rozsądne decyzje dostosowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas na wyprawie, tym więcej doświadczeń wyniesiemy. Każda kolejna na pewno będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.
21-02-27 07:47:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.