Typy elektrycznych aparatów znajdujących zastosowanie w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Na początku artykułu omówimy czym w ogóle są aparaty elektryczne stosowane w pojazdach trakcyjnych napędzanych elektrycznie, następnie będą zaprezentowane różne rodzaje tych urządzeń.


Postaramy się uporządkować tutaj inFormacje dotyczące pantografów.


Te elektryczne aparaty które będą w tym miejscu omawiane to odbieraki prądu, zwane też pantografami. Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to jedne z ważniejszych elementów pojazdów trakcyjnych. Są one przeznaczone do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej przez pojazdy szynowe. Odbieraki prądu są najczęściej montowane na dachu lokomotywy bądź tramwaju. Bywa, że odbieraki prądu są mocowane na bokach pojazdów elektrycznych, lecz jest to niezbyt często spotykane zdarzenie.


Sprawdź też

Cząstki przeznaczone do klimatyzacji w samochodziku - a więc, wszystko co dobrze bywa na ten dokładny temacik mieć pojęcie

Sandisk SSD 1,8 72GB
Napisał: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
Czym tak naprawdę jest klimatyzacja? Z jakiego powodu jej mienie w posiadaniu w aucie bywa tak wygodne? Dlaczego poprawne działanie klimatyzacji wewnątrz aucie bywa tak ważne? Co uczynić, kiedy coś bywa wraz z nią nie tak? Jak dużo mogą kosztować elementy wymienne do niej przeznaczone? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - dopiero co wydzierganego - artykuliku!


Współcześnie wyróżniamy rodzaje odbieraki prądu: odbierak łyżwowy, tyczki, rolkowy odbierak, belkowy odbierak, prętowy odbierak. Odbieraki nieużywane współcześnie to ramkowy odbierak, odbierak zwany pałąkiem i także odbierak typu lira.


snapchat
Napisał: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com


Łyżwowy odbierak jest przeznaczony do pobierania prądu z prądowych szyn i jest ma zastosowanie przede wszystkim w metrach. Troleje, które w języku potocznym nazywane są także tyczkami lub szelkami są przeznaczone do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej. Troleje są mocowane w trolejbUSAch. Rolkowy odbierak jest stosowany przede wszystkim w górnictwie.


Wysoka wrażliwość na kierunek jazdy odbieraka belkowego była powodem zawieszenia jego produkowania. Odbierak prętowy jest stosowany głównie w kolejkach górskich w wesołych miasteczkach.
19-02-03 17:38:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.