Typy elektrycznych aparatów znajdujących zastosowanie w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Na początku artykułu omówimy czym w ogóle są aparaty elektryczne stosowane w pojazdach trakcyjnych napędzanych elektrycznie, następnie będą zaprezentowane różne rodzaje tych urządzeń.


Postaramy się uporządkować tutaj inFormacje dotyczące pantografów.


Te elektryczne aparaty które będą w tym miejscu omawiane to odbieraki prądu, zwane też pantografami. Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to jedne z ważniejszych elementów pojazdów trakcyjnych. Są one przeznaczone do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej przez pojazdy szynowe. Odbieraki prądu są najczęściej montowane na dachu lokomotywy bądź tramwaju. Bywa, że odbieraki prądu są mocowane na bokach pojazdów elektrycznych, lecz jest to niezbyt często spotykane zdarzenie.


Sprawdź też

Z jakiego powodu powinniśmy się kształcić?

kurs operatora
Napisał: JULIAN MASON
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś, gdy rywalizacja na rynku pracy jest coraz to wyższa, niezbędnym staje się ciągłe rozwijanie swych umiejętności.


Ażeby być jak najbardziej ciekawym z punku widzenia chlebodawców, trzeba się wykazać mnogimi cechami, wyróżniającymi nas spośród pozostałych pretendentów.


Współcześnie wyróżniamy rodzaje odbieraki prądu: odbierak łyżwowy, tyczki, rolkowy odbierak, belkowy odbierak, prętowy odbierak. Odbieraki nieużywane współcześnie to ramkowy odbierak, odbierak zwany pałąkiem i także odbierak typu lira.


snapchat
Napisał: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com


Łyżwowy odbierak jest przeznaczony do pobierania prądu z prądowych szyn i jest ma zastosowanie przede wszystkim w metrach. Troleje, które w języku potocznym nazywane są także tyczkami lub szelkami są przeznaczone do pobierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej. Troleje są mocowane w trolejbUSAch. Rolkowy odbierak jest stosowany przede wszystkim w górnictwie.


Wysoka wrażliwość na kierunek jazdy odbieraka belkowego była powodem zawieszenia jego produkowania. Odbierak prętowy jest stosowany głównie w kolejkach górskich w wesołych miasteczkach.
19-02-03 17:38:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.