Krótki opis najnowszych procesorów, które się ukazały w ostatnim czasie dla serwerów.

Większości z nas komputery kojarzą się ze zwykłymi laptopami albo PC-tami, które w większości domów i biur będą się znajdować. Jednak w zastosowaniach przemysłowych stosuje się także różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.


intel xeon e5-1620
Napisał: Technolux
Źródło: Technolux


internetowy
Napisał: Matt Eagles
Źródło: http://www.flickr.com


Serwery tego typu mogą kosztować wielokrotnie więcej, niż zwykłe komputery, ale to wynika z faktu, że posiadają dużo lepszej jakości komponenty, przeznaczone do tego, żeby radzić sobie w zastosowaniach przemysłowych. Na przykład producenci procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w normalnych PC-tach. Ostatnio na przykład Intel zaproponował nową serię układów serwerowych, pośród jakich najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - .


pudełko na prezent
Napisał: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com


Ten właśnie układ przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, tak samo jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są niezwykle mocne, zawierają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów. Z kolei do urządzeń dwuprocesorowych przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 - idź na mój blog.

Prezentowany temat na pewno zawiera fascynujące dane, lecz żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź tekst (https://e-vemco.pl/zestaw-swiatlowodowy-1000base-sx,3,7560,1289), który jest bardzo intrygujący.

Tak samo jak jego
wcześniej prezentowani bracia posiada on bardzo mocne parametry, dzięki czemu powinien doskonale sobie poradzić w biznesowych zastosowaniach.


Sprawdź też

W którym miejscu najlepiej byłoby zakupić laptop?

laptop
Napisał: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Laptopy to doskonały przykład takiego sprzętu elektronicznego, który może przydać się zarówno osobom lubiącym gry komputerowe, jak i tym osobom, które raczej korzystają z komputera stosunkowo rzadko.


Jeśli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnej jednostki, to zdecydować się może na układ intel z77. Komputer zbudowany na nim bez problemów sobie poradzi z obsługą aplikacji nawet w firmach średniej wielkości.
22-06-30 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.