Krótki opis najnowszych procesorów, które się ukazały w ostatnim czasie dla serwerów.

Większości z nas komputery kojarzą się ze zwykłymi laptopami albo PC-tami, które w większości domów i biur będą się znajdować. Jednak w zastosowaniach przemysłowych stosuje się także różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.


intel xeon e5-1620
Napisał: Technolux
Źródło: Technolux


internetowy
Napisał: Matt Eagles
Źródło: http://www.flickr.com


Serwery tego typu mogą kosztować wielokrotnie więcej, niż zwykłe komputery, ale to wynika z faktu, że posiadają dużo lepszej jakości komponenty, przeznaczone do tego, żeby radzić sobie w zastosowaniach przemysłowych. Na przykład producenci procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w normalnych PC-tach. Ostatnio na przykład Intel zaproponował nową serię układów serwerowych, pośród jakich najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - .


pudełko na prezent
Napisał: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com


Ten właśnie układ przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, tak samo jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są niezwykle mocne, zawierają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów. Z kolei do urządzeń dwuprocesorowych przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 - idź na mój blog. Tak samo jak jego wcześniej prezentowani bracia posiada on bardzo mocne parametry, dzięki czemu powinien doskonale sobie poradzić w biznesowych zastosowaniach.


Sprawdź też

Testowanie aplikacji mobilnych powinno się odbywać na kilku poziomach

testowanie aplikacji android
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystamy z różnorakich rzeczy i progRAMów, a pragniemy mieć świadomość, że będą one funkcjonowały tak jak potrzeba. Przez to właśnie wszystko muszą być uważnie przetestowane oraz poddane właściwym testom.


Jak przebiega testowanie aplikacji mobilnych?


Potrzeba zaznaczyć, że różnorakiego rodzaju programy i aplikacje przygotowane na telefony oraz tablety, powinny być najpierw przetestowane, zanim dotrą do kontrahentów.


Jeśli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnej jednostki, to zdecydować się może na układ intel z77. Komputer zbudowany na nim bez problemów sobie poradzi z obsługą aplikacji nawet w firmach średniej wielkości.
18-06-21 23:03:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.