Rynek gier wybiera Minecraft

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, bardzo często pojawiają się gry przeciętne, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Zresztą, podobnie jest z muzyką czy z recenzjami filmowymi.
Najlepsza gra na rynku
Napisał: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednakowoż więcej, poza wymyślaniem i recenzowanie nowych gier.

Jeśli poszukujesz także inne tego typu artykuły, to może wskazówki (https://scenariuszzycia.pl/lata-osobiste/), które pod tym linkiem są opublikowane będą dla Ciebie wartościowe.

A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada pełną kontrolę nad własną postacią, może ją dobrowolnie kształtować. Prace nad tego typu grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra projektowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, bo oznacza to, że są odpowiedzialne za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które teraz powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Najważniejszy komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft! No właśnie, jeśli chodziła wam po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z autorów tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, ponadto nasunął się jeszcze inny warto odnotowania wniosek.

Sprawdź też

Konsole multimedialne odtwarzają gry komputerowe

Xbox One
Napisał: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry, stają się zdecydowanie solidniejsze pod każdym względem. W sporym stopniu jest to zasługa producentów, jacy wdrażają sporo starań w każdą kolejną grę, by przez to zapewnić graczom doskonałą zabawę, która im zapewni odpowiedni zysk ze sprzedaży tej gry. Gry nie miałyby z pewnością tak sporego zainteresowania, gdyby nie ukazanie się konsoli rozmaitego rodzaju, które są swobodniejsze w użytkowaniu od komputerów.


Gra dla każdego
Źródło: http://www.morguefile.com/
Zwłaszcza, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Żeby zrozumieć czemu tak się stało, spójrzmy na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.
20-07-19 07:19:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.