Co zrobić z nieprzemyślanymi zakupami?

Współcześnie kupujemy wiele i dość regularnie. Kupujemy produkty już nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale bardzo chętnie również w sklepach internetowych. Dodatkowo zdecydowanie szybciej decydujemy się na zakup określonych produktów.

księgarnia
Napisał: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzając sklepy spotykamy się z bardzo szybką reakcją sprzedawcy, którego cele jest rzecz jasna nakłanianie nas do zakupu jak największej ilości towarów. Nie inaczej jest rzecz jasna także w sytuacji sklepów w internecie, gdzie również obsypywani jesteśmy wszelkiego rodzaju wyprzedażami i reklamami - niezwykle trudno czasami nie skorzystać z szansy na zakup modnej bluzki, nowoczesnego telefonu czy modnego zegarka.

Niestety głównie przez takie nie za bardzo rozsądne zakupy czasami decydujemy się na przedmioty, jakie zupełnie nam są zbędne. Co zrobić, jeśli przez chwilę zapomnienia nabyliśmy przedmiot, który zupełnie nie jest nam potrzebny?

Sprawdź też

Jak sprawnie zmodernizować swój sprzęt komputerowy?

Napisał: HP
Posiadanie przez nas zestawu komputerowego w dniu dzisiejszym bezsprzecznie stało się już niezmiernie powszechnym zwyczajem. Komputery bowiem niejednokrotnie zastępują pracę człowieka, a zarówno często wykorzystywane są do realizacji znacznych procedur. Ich wykorzystanie w dniu dzisiejszym z pewnością jest bardzo szerokie, w takim razie tez nie sposób wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez ich wykorzystania, które w praktyce raz za razem się zdarza.


Jeśli zakupiona rzecz miała niezwykle niską wartość cenową, zazwyczaj nie zamartwiamy się tym zupełnie. Gorzej jest, jeżeli musieliśmy wydać dużo pieniędzy, a wybrany towar wydał się niezgodny z naszymi oczekiwaniami. Zakup mógł być związany z naszą nierozsądną decyzji, bądź też - co także nierzadko się zgadza - ma nieodpowiednie parametry niż te, które w danej chwili potrzebujemy. W przypadku tanich towarów takich jak za duża para skarpetek, lub nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata pieniężna jest mała, zatem i problem mniejszy. Sytuacja komplikuje się w przypadku drogich produktów, takich jak chociażby nieodpowiednie tonery i bębny (tu kupić). W tej sytuacji najlepiej będzie odesłać towar do sklepu. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niechciane towary. W tej sytuacji możemy odzyskać chociaż część wydanych środków.

Zdarzają się i takie produkty, jakie zostały przez nas zakupione, użyte i w nienaruszonym stanie odłożone na półkę.

Zaintrygował Cię temat tego tekstu? Koniecznie spójrz na treść (https://tvk.pl/), tam są jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę trzeba to poznać.

Zazwyczaj są to w głównym stopniu książki czy podreczniki szkolne. Nie warto magazynować we własnym mieszkaniu tego rodzaju przedmiotów, w szczególności jeżeli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je też wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze. Możemy zatem spróbować je wystawić na aukcję internetową bądź też oddać do antykwariatu.
22-10-05 10:07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.