Co zrobić z nieprzemyślanymi zakupami?

Współcześnie kupujemy wiele i dość regularnie. Kupujemy produkty już nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale bardzo chętnie również w sklepach internetowych. Dodatkowo zdecydowanie szybciej decydujemy się na zakup określonych produktów.

księgarnia
Napisał: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzając sklepy spotykamy się z bardzo szybką reakcją sprzedawcy, którego cele jest rzecz jasna nakłanianie nas do zakupu jak największej ilości towarów. Nie inaczej jest rzecz jasna także w sytuacji sklepów w internecie, gdzie również obsypywani jesteśmy wszelkiego rodzaju wyprzedażami i reklamami - niezwykle trudno czasami nie skorzystać z szansy na zakup modnej bluzki, nowoczesnego telefonu czy modnego zegarka.

Niestety głównie przez takie nie za bardzo rozsądne zakupy czasami decydujemy się na przedmioty, jakie zupełnie nam są zbędne. Co zrobić, jeśli przez chwilę zapomnienia nabyliśmy przedmiot, który zupełnie nie jest nam potrzebny?

Sprawdź też

Niezwykle doceniane gry na konsolę

zestaw playstation i gry
Napisał: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród przetestowanych niejednokrotnie czy wciąż cenionych na krajowym rynku propozycji gier wymieniana jest często propozycja watch dogs. Jest to gra akcji, która w głównej mierze oparta jest na włamywaniu się do systemów kontrolujących miejską infrastrukturę. Nie bez znaczenia są w niej także prywatne urządzenia komunikacyjne, więc jest to prawdziwa gratka dla entuzjastów. Fani gier w tym stylu uwielbiają sprawdzać dawane im do dyspozycji nowości.


Jeśli zakupiona rzecz miała niezwykle niską wartość cenową, zazwyczaj nie zamartwiamy się tym zupełnie. Gorzej jest, jeżeli musieliśmy wydać dużo pieniędzy, a wybrany towar wydał się niezgodny z naszymi oczekiwaniami. Zakup mógł być związany z naszą nierozsądną decyzji, bądź też - co także nierzadko się zgadza - ma nieodpowiednie parametry niż te, które w danej chwili potrzebujemy. W przypadku tanich towarów takich jak za duża para skarpetek, lub nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata pieniężna jest mała, zatem i problem mniejszy. Sytuacja komplikuje się w przypadku drogich produktów, takich jak chociażby nieodpowiednie tonery i bębny (tu kupić). W tej sytuacji najlepiej będzie odesłać towar do sklepu. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niechciane towary. W tej sytuacji możemy odzyskać chociaż część wydanych środków.

Zdarzają się i takie produkty, jakie zostały przez nas zakupione, użyte i w nienaruszonym stanie odłożone na półkę. Zazwyczaj są to w głównym stopniu książki czy podreczniki szkolne. Nie warto magazynować we własnym mieszkaniu tego rodzaju przedmiotów, w szczególności jeżeli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je też wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze. Możemy zatem spróbować je wystawić na aukcję internetową bądź też oddać do antykwariatu.
17-08-26 07:36:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.