Jesteśmy otoczeni oceanem informacji, sami zaś próbujemy pływać w tym całym chaosie informacyjnym. Jak sobie z tym dajemy radę, jak będzie w przyszłości?

Tak wiele w tych czasach mamy możliwości, najbardziej zaś do tej korzystnej sytuacji przyczynił się internet. To sieć, która niczym drzwi magicznego sezamu otworzyła przed nami świat dziedzin, do których wcześniej nie mieliśmy wstępu. To ona, niczym dobra wróżka zaoferowała nam pomoc i nowe doznania. Dzisiaj jest to już dla nas zupełnie normalne, że w sieci wszystko znajdziemy, począwszy od kursów szydełkowania przez ofertę szkolenia dla elektryków po różne programy, na przykład program do rysowania schematów. W latach 90. jednak jeszcze żyliśmy w innej epoce.

Program internetowy
Napisał: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com
Kto wtedy by pomyślał, że będzie tak łatwo uzyskać jakkolwiek informację, że będzie aż taki przesyt, momentami zachodzącymi o absurd. Nikt tego nie mógł wiedzieć, a dzisiaj wszyscy możemy z tego korzystać, choć jednocześnie musimy też z tym walczyć. Informacji w internecie jest za dużo, jest ona nachalna i męcząca, nie możemy się na niczym skupić, co chwila dostajemy nowa porcję wiadomości i już ciężko oddzielić coś ważnego, od błahostki.


Sprawdź też

front end, projektowanie przemysłowe

stary sprzęt do utylizacji
Napisał: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Na świecie jest coraz więcej komputerów, stron internetowych, chmur obliczeniowych, e-usług, aplikacji, toteż jednostki wyszukują do pracy programistów, developerów, specjalistów od baz danych, lub twórców programów.


Według analityków, w przyszłości wiele pracy będą mieli ludzie od selekcji informacji. Tacy ludzie z jednej strony będą szukali tylko wiarygodnych źródeł, najlepszych informacji dostępnych w globalnej sieci, a z drugiej strony będą także wyszukiwać informacji zamówionych. Na przykład jakaś firma postanowi zająć się pewnym zagadnieniem, ale zanim wyłoży na te pieniądze będzie chciała dobrze zgłębić temat - zajrzyj także na


Oprócz swoich pracowników zatrudnić może osobę, która w szczegółowy sposób pokaże zakres informacji w sieci. Nie będą to informacje z przypadkowych stron czy zestaw wszystkich stron, gdzie dane zagadnienie jest poruszane, będą to tylko i wyłącznie najlepsze źródła, takich, z których można faktycznie dowiedzieć się informacji prawdziwych, rzetelnych i pożądanych.

Nie będą to strzępki informacji, to musi być usługa na profesjonalnym poziomie, dzięki której zleceniodawca będzie pewny, że informacje, które otrzymał przesądzają lub właśnie nie jego przyszłe biznesowe decyzje. Proszę pomyśleć, ile spraw tak można załatwić. Informacja będzie na wyciągnięcie ręki, lecz tylko niektórzy będą potrafili jej szukać i wybierać tylko najbardziej wiarygodne informacje; więcej o projektach elektrycznych uzyskasz tu
18-07-12 02:14:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.