Jakiego typu sklepów w sieci unikać?

Sklepy w internecie najczęściej bardzo zabiegają o swoich klientów. Jest ich współcześnie niezwykle wiele, dlatego też tylko towarami najwyższej jakości oraz świetną obsługą można zaskarbić sobie zaufanie użytkowników.
sklep w internecie
Napisał: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Problem w tym, że przestępstwa i oszustwa mogą zdarzać się także w sieci. Warto więc dowiedzieć się, jak bezpiecznie robić zakupy w sieci oraz w jaki sposób sprawdzić, czy dany sklep jest godny zaufania. Dzięki paru prostym sposobom zawsze będziemy wiedzieć, na jakie kwestie należy zwracać uwagę.

Unikać powinniśmy w głównej mierze sklepów, w których nie ujawniono najważniejszych danych. Na stronie sklepu online muszą znajdować się najistotniejsze informacje na temat sprzedającego, np. tak jak na stronie . Jeśli nie możemy znaleźć szczegółowej nazwy sklepu, adresu albo danych rejestrowych firmy, trzeba zachować ostrożność, a najlepiej rozważyć zakupy w inny sklepie.

Sprawdź też

Apple to fantastyczna firma!

Ipad Apple
Napisał: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Apple niejako odmieniła cały świat! Wiadomo: ogromne kontrowersje wzbudza owy koncern, przede wszystkim dlatego, że dzisiaj konsumenci tak mocno powariowali na tle nowych technologii, iż najzwyczajniej w świecie prowadzą pomiędzy sobą e-wojny. Wiadomo: pewni ludzie wychodzą z założenia, że Apple jest dla różnego rodzaju lanserów - jednakże trudno w taki sposób podchodzić do dziecka Steve`a Jobsa, bo produkty marki Apple mimo wszystko są czymś nieco więcej, aniżeli tylko sposobem na tani lans.


Znakiem powinny być dla nas także wyjątkowo małe ceny, które zazwyczaj nie występują na rynku. Jeśli cena wybranego produktu jest kilkakrotnie niższa od typowego kosztu, trzeba zachować czujność i dodatkowo sprawdzić sprzedawcę. Warto również przekonać się przed złożeniem zamówienia, jaki jest dokładnie koszt wysyłki. W niezwykle jasny i klarowny sposób zostało to opisane chociażby na . Za sprawą szczegółowej instrukcji klienci doskonale wiedzą, za co mają płacić, a na co mogą liczyć bezpłatnie. W ten sposób unikniemy różnego typu niespodzianek.

kosmetyki
Napisał: Soraya
Źródło: Soraya
Na wiarygodność sklepów internetowych trzeba zwracać uwagę wówczas, kiedy nabywamy produkty takie jak kosmetyki lub suplementy diety. Sklepy takie jak albo też zapewniają nam tylko najwyższe jakościowo produkty, w których zachowany jest termin ważności. Niestety zdarzają się oszuści, którzy np. proponują towary przeterminowane. Powinniśmy mieć to na uwadze!

Uważać powinniśmy także na przypadki, gdy sprzedawca preferuje wyłącznie płatność z góry. Przelewów bankowych nie możemy cofnąć, dlatego też jeżeli już zapłacimy, a dany sklep okaże się niewiarygodny, możemy stracić pieniądze. Jeśli posiadamy wątpliwość co do sklepu, warto skonsultować się z działem obsługi klienta.
18-07-12 00:39:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.