Jak przygotować elegancką uroczystość w rodzinnym gronie?

Każda większa impreza rodzinna wymaga stosownej oprawy. Szykujemy stół, najczęściej ozdobiony w biały obrus oraz kontrastowe kwiecia. Z zakamarków wyciągamy zestaw wytwornych sztućców. Jakaś część z nas nieco nerwowo sprawdza w necie czy właściwie ułożone są nakrycia, poniektórzy zaś frapują się jak wytyczyć miejsca dla uczestników, a nie jest to na pewno łatwe zadanie.
Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Napisał: Izabela Sekuła Jak Motyle
Źródło: abcslubu.pl
Gospodarz bowiem winien wziąć pod uwagę tak wiek biesiadników jak też ich ważność. Jak wiemy na szczycie stolika umieszcza się albo osoby najbardziej zaawansowane wiekiem albo solenizantów bądź rodziców z dzidziusiem oraz chrzestnych - kiedy przyczyną do fetowania są chrzciny.

Gdy ciekawi Cię omawiany temat, obejrzyj www (http://www.poznan.optitaxi.pl/praca-taxi) a na pewno uzyskasz więcej danych na to interesujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Są do tej pory takie miejsca, gdzie na uroczystości mające związek z życiem religijnym proszony jest też duchowny który owy obrzęd odprawił - wtenczas także i on traktowany jest szczególnie i należy go posadzić obok głównych uczestników biesiady rodzinnej.

zaproszenia ślubne
Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/
Jeżeli jest to możliwe pan domu winien zwrócić również uwagę przy planowaniu rozmieszczenia biesiadników na aktualne układy panujące pomiędzy nimi. Jeżeli wiemy że wuj Stasiek poróżnił się ze szwagrem Antkiem o pilarkę, lepiej nie powodować by siedzieli nieopodal siebie ponieważ antypatie potrafią zepsuć im i pozostałym uczestnikom uroczystość, a zadaniem gospodarzy jest przecież dbanie o to żeby wszyscy z gości czuli się dobrze podczas przyjęcia. Jak to jednak uczynić technicznie? Najprostszym rozwiązaniem jest sporządzenie trochę wcześniej wizytówek z wypisanymi imionami postawionych we właściwych punktach, można uniknąć wtedy zbytecznego bałaganu.

Takie wizytówki dobrze przygotowywać już wówczas, podczas kiedy zamawiamy zaproszenia na chrzest albo też zaproszenia weselne. Takowe rozwiązanie zapewnia nam pewną ciągłość estetyczną oraz elegancję, a wszak na tym nam zależy. Nie małe znaczenie ma również koszt, przy większym zamówieniu najprawdopodobniej drukarnia da nam upust na zaproszenia weselne. Dobrze zachować także dane drukarni - najprawdopodobniej za jakiś czas niezbędne będą nam zaproszenia na chrzest. Taka jest już zazwyczaj kolej rzeczy. Może się również zdarzyć, iż będziemy potrzebowali po następnym awansie całego stosu profesjonalnie stworzonych wizytówek.


Sprawdź też

To sposób na oryginalną zabawę, występ magika z pewnością zebranym się spodoba

książki
Napisał: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Przy różnego typu imprezach szuka się pomysłu na ciekawą oraz oryginalną zabawę. Nierzadko zamawia się przeróżne pokazy albo wystąpienia, ponieważ stanowią one miłe urozmaicenie imprezy.
22-03-05 08:43:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.