Plastikowe klocki, które w XX stuleciu podbiły świat. Co możemy z nich zbudować?

Czy zdajesz sobie sprawę, jaka firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Co roku wytwarzają 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w zasadniczo nieskończenie ogromnej ilości kombinacji, produkuje je począwszy od roku 1947.

W ofercie producenta znaleźć możemy pełno różnych serii zawierających sporo zestawów, jak np. seria City, w której to możemy budować pojazdy, czy wydarzenia z życia mieszkańców miast, zwłaszcza związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić - dydaktyczne zabawki dla chłopców.
klocki lego
Napisał: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Inne podejście do konstrukcji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi kooperującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, najróżniejsze przekładnie, a nawet silniki elektryczne.

Jeżeli przedstawiony tekst zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj - wejdź na ten link oraz zobacz więcej.

Są też zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i zaprogramowanie wybudowanych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, nakłaniające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest także wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych superbohaterów z komiksów Marvela czy DC.
Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz.

Czy ten artykuł spodobał Ci się tak silnie, że pragniesz zaznajomić się z innym? To fantastycznie. Zatem tu kliknij, aby przeczytać (http://e-plastyczny.pl/masy-plastyczne/749449347) więcej postów.

Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: magiczne zabawki bratzillaz

Klocki lego
Napisał: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Wielką zaletą, i najprawdopodobniej głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój gigantyczny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Charakterystyczne okrągłe wypustki na górnej części każdego klocka ciasno wpasowują się w podobne elementy od dołu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.
21-10-07 07:04:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.