Rozrywki które są w chwili obecnej na tapecie

Zabawki to przedmioty uniwersalne, obecne w każdych czasach, dostępne w każdym zakątku świata. Kształcą, bawią, określają role społeczne, umożliwiają nam w mgnieniu oka przenieść się na przykład do krainy ulubionych bohaterów filmów lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki również, za kadym razem jednak działają na wyobraźnie najmłodszych. W tym artykule porozmawiamy o zabawkach dla chłopców.
Obecnie, niektórzy rodzice wiedzą już, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim innowacyjne gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi przed kolegami. Należą do nich telefony komórkowe, a raczej smartfony, tablety i inne nowinki technologiczne. To prawda, że takie przedmioty owszem edukują, ale też pochłaniają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w arcyciekawe, ale bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaabsorbować jak najbardziej, jak najmocniej…

Sprawdź też

Gry planszowe znakomitą rozrywką dla wszystkich domowników

Gry planszowe
Napisał: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa jest dla maluchów dość istotnym elementem rozwoju. Rodzice powinni mieć to na względzie i pozwolić pociechom na zabawową beztroskę. W czasie takich zabaw bowiem dziecko poznaje role, jakie w przyszłości będzie pełniło. Dodatkowo, jest to także świetny trening dla jego wyobraźni.


W przeszłości, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i nieszkodliwe. Nie dość, że nie przyciągały wzroku idealnie doświetlonymi ekranami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz rażące), to w dodatku nie oferowały multum gier. Najczęściej taki gadżet to była pojedyncza gra, czasami parę gier. Jeśli porównać do czegoś, dawne gierki to był nie zawsze sprawny składak, dzisiejsze gry to zaś nowoczesne rakietykosmiczne (czytaj tutaj więcej).

Gamepad
Napisał: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak z innymi grami, takimi, jakie nasze mamy i nasi ojcowie pamiętają z własnego dzieciństwa: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, ganianie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w niepamięć, choć chłopców biegających za piłką na szczęście wciąż widać na podwórku, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiada za całą zmianę. Dawniej młody człowiek nie mógł wysiedzieć w domu, bo się w nim bardzo nudził, pragnął wręcz wyjść na dwór, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była wielkie nieszczęście.W dzisiejszych czasach czasami dzieci trzeba nakłaniać by wyszły na dwór, bo sporo czasu spędzają przed komputerem. Toż to paradoks, ale także znak naszych czasów. Nie powinniśmy jednak zawsze się na to zgadzać, powinniśmy dawać dobry przykład naszym dzieciom. Nawet, gdy jest nam ciężko wygospodarować trochę wolnego czasu w tygodniu, bo praca, bo pogoń za pieniędzmi, to w weekend wyjdźmy na dwór i pograjmy z naszym dzieckiem, np. w piłkę - sprawdź ciekawe gry.

Jeżeli podoba Ci się publikowany artykuł, to niewątpliwie zainteresują Cię także przydatne teksty (https://www.e-plastyczny.pl/), które odnajdziesz tu - one wciągną Cię całkowicie.

21-10-09 07:04:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.