Rozrywki które są w chwili obecnej na tapecie

Zabawki to przedmioty uniwersalne, obecne w każdych czasach, dostępne w każdym zakątku świata. Kształcą, bawią, określają role społeczne, umożliwiają nam w mgnieniu oka przenieść się na przykład do krainy ulubionych bohaterów filmów lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki również, za kadym razem jednak działają na wyobraźnie najmłodszych. W tym artykule porozmawiamy o zabawkach dla chłopców.
Obecnie, niektórzy rodzice wiedzą już, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim innowacyjne gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi przed kolegami. Należą do nich telefony komórkowe, a raczej smartfony, tablety i inne nowinki technologiczne. To prawda, że takie przedmioty owszem edukują, ale też pochłaniają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w arcyciekawe, ale bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaabsorbować jak najbardziej, jak najmocniej…

Sprawdź też

Gry planszowe znakomitą rozrywką dla wszystkich domowników

Gry planszowe
Napisał: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa jest dla dzieci dosyć istotnym elementem rozwoju. Rodzice powinni brać to pod uwagę i pozwolić maluchom na zabawową beztroskę. Podczas zwyczajnych zabaw bowiem dziecko uczy się ról, które następnie będzie pełniło. Ponadto, jest to również doskonały trening dla jego kreatywności.


W przeszłości, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i nieszkodliwe. Nie dość, że nie przyciągały wzroku idealnie doświetlonymi ekranami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz rażące), to w dodatku nie oferowały multum gier. Najczęściej taki gadżet to była pojedyncza gra, czasami parę gier. Jeśli porównać do czegoś, dawne gierki to był nie zawsze sprawny składak, dzisiejsze gry to zaś nowoczesne rakietykosmiczne (czytaj tutaj więcej).

Gamepad
Napisał: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak z innymi grami, takimi, jakie nasze mamy i nasi ojcowie pamiętają z własnego dzieciństwa: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, ganianie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w niepamięć, choć chłopców biegających za piłką na szczęście wciąż widać na podwórku, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiada za całą zmianę. Dawniej młody człowiek nie mógł wysiedzieć w domu, bo się w nim bardzo nudził, pragnął wręcz wyjść na dwór, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była wielkie nieszczęście.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.