Długość istnienia nowej technologii

Czy pochylałeś się kiedyś nad tym, jakby wyglądało życie bez takich wynalazków jak telewizor? Mimo że urządzenia telewizyjne są w powszechnym użyciu dopiero od ostatnich dziesięcioleci, zdążyło narodzić się pokolenie, które nie może sobie imaginować życia bez tv. Minione lata to czas zwycięstw cyfrowych mediów, telewizory jednak nie zgubiły swojej potęgi – są przecież obecne w większości rodzimych gospodarstw domowych.


telewizor
Napisał: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Można jednakże przytoczyć urządzenie, które niedawno nie jest tak popularne – radio. W okresie, kiedy powstawały media radiowe, był to podstawy środek transmisji na wielką skalę. Trzeba mieć na uwadze, że dzięki radiom w domach niemieckich hitlerowcom udało się efektywnie manipulować ludnością. Dziś radio nie ma takiej mocny – teraz słuchają go nieliczni, przeważnie zmotoryzowani w trakcie długiej trasy oraz ludzie w podeszłym wieku. Moc tego środka komunikacji udowadnia jeszcze Radio Maryja, radio sterujące umysłami rzesz seniorów.

Coraz mniej osób wybiera również wieże stereo. Nic dziwnego – większość młodych ludzi melodie czerpie z cyberprzestrzeni. Playery CD zostały pokonane przez wygodny format MP3. Wieże stereo zostały pokonane przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego rodzaju sprzęty zyskały wielką popularność wtedy, gdy do sprzedaży wszedł pionierski iPod, odtwarzacz muzyczny wykreowany przez potężnego Steve’a Jobsa, który dał jego marce (Apple) bajeczne pieniądze. Obecnie kawałki da sie także odsłuchiwać na portalach internetowych. Więcej możesz sprawdzić tutaj - zamienniki do sprzętu gospodarstwa domowego.

A jaka będzie przyszłość naszej myśli naukowej? Nie planujemy trudnić się zgadywaniem, bo są one bez sensu. Właściwie nie można wymienić futurologa, który dobrze przewidział, jak będzie prezentował się świat w przyszłości. Jeżeli zamierzasz to zweryfikować, obejrzyj w cyberprzestrzeni i książkach wizje różnych badaczy i wieszczów – zdaniem większości prognoz w 2000 roku mielibyśmy podróże w daleki kosmos…
23-02-16 09:09:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.