W jaki sposób stworzyć znakomitą prezentację? Najważniejszych zasady

Chcesz zrobić naprawdę świetną prezentację? Oto najważniejsze porady!


Prezentacje są znakomitą metodą przekazywania informacji. By zrobić znakomitą prezentację musimy zrozumieć najpierw jedno zagadnienie.
Prezentacja Prezi nie jest po to, ażeby przekazać wszystko co pragniesz powiedzieć. Jest zupełnie na opak. Najlepsze prezentacje nie posiadają żadnej treści, którą Ty opowiadasz. Dobra prezentacja służy do tego, aby przedstawić to, o czym mówisz i przekazać to, czego nie możesz łatwo oddać słowami. Jednostki z odległych rzędów nie będą mogły przekazu i tak przeczytać. Dodatkowo tekst odciągnie baczność od tego co mówisz. Stąd pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszelkich dłuższych treści.


Łóżko w sypialni
Napisał: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com


Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy oraz diagramy, natomiast w niewielkim stopniu tekst. Jeśli potrzebujesz coś zakomunikować, oznajm to, zamiast wrzucać długi tekst na prezentację. Skoro już w prezentacji nie ma przydługich przekazów tekstowych tekst, jaki pozostał zwiększ. Ułatwisz żywot jednostkom, które siedzą daleko jak też ułatwisz przekazanie publiczności najistotniejszych myśli. Minimalny rozmiar czcionki to 28. Zwiększ także kontrast, bowiem nigdy nie wiadomo w jakich okolicznościach prezentacja będzie pokazywana. Czy ekran będzie dosyć biały, czy nie będzie padać przez otwór okienny rażące światło słoneczne, i czy rzutnik będzie w dobrym stanie.
Dołóż do prezentacji przezrocze z nazwą prezentacji.

Zaciekawił Cię ten tekst? Należy wejść w ten link i można zobaczyć także (https://www.webtec.pl/reklama-facebook/) inne nasze wątki. Myślimy, że też przypadną Ci do gustu.

Można go rzucić na ekran przed zaczęciem, by każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz opowiadać przez najbliższe X godzin.
22-11-30 08:17:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.