Które interesujące rozrywki turystyczne są godne zwiedzenia w Trójmieście?

Wszelki, kto jako zamysł swej np. lipcowej podróży zdecyduje się na polskie nadbrzeże, najprawdopodobniej wybierze jakieś z miasteczek, które tworzy słynne Trójmiasto. Należałoby wspomnieć, że oficjalnie jest nim dopiero od 2 marca 2007 r.
romantyczny świecznik
Napisał: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com


oświetlenie LED
Napisał: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com


A czym właściwie okazuje się być to Trójmiasto? Zgodnie z tym co sugeruje nazwa, okazują się być to trzy połączone ze sobą miejscowości. Jeśli ciekawią Cię obecne tam atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot, to przeczytaj ten oto artykuł. Należałoby powiedzieć, że każde z tych miast ma wartą poznania przeszłość, stąd należałoby się z nią zaznajomić.

Zastanawiasz się, co inny serwis wzmiankuje o rozpatrywanym w tym wpisie temacie? Ten wpis z witryny (http://www.digital-motion.pl/) wyjaśni Twoje zagwozdki.

Najbardziej ważne atrakcje turystyczne w mieście Neptuna to znany pomnik Neptuna i podobnie znany żuraw, czyli dźwig portowy, który został wybudowany w 1367 r. Zwiedzając to miasteczko warto również wybrać się na ulicę Mariacką. Jeżeli chodzi o atrakcje bliskiej Gdyni, to obligatoryjnym miejscem wartym odwiedzenia jest słynne miejsce wycieczek ludności tego miasta, czyli skwer Tadeusza Kościuszki. Niezwykle interesujące z pewnością okaże się również spacerowanie do gdyńskiego akwarium znajdującego się tam Instytutu Morskiego.


Jednak dla sympatyków podziwiania polskiego klifu Bałtyku niezbędnym punktem, które należy zwiedzić w Trójmieście (a konkretnie w Sopocie), jest obecne tam molo. Warto nadmienić, że jest to najdłuższa tego rodzaju konstrukcja drewniana w Europie, ponieważ ma ona ok. 511 m rozciągłości. Wspomnieć należy, że do wejścia na wymienione molo prowadzi ładna promenada z osobną drogą rowerową.
Przed bramą znajduje się duży plac, na którym organizowane są wielokrotnie wszelkie fety. Będąc przy finiszu molo naszą baczność zwrócą z pewnością zacumowane blisko jednostki pływające.
21-09-07 09:20:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.